Kardiologi: iedzīvotāji neārstē asinsspiedienu un nonāk slimnīcā jau smagā stāvoklī 3

Kā norāda speciālisti, lai arī iedzīvotāji apzinās neārstēta paaugstināta asinsspiediena sekas – insultu vai infarktu – daudzi nedodas pie ārsta savlaicīgi un neuzsāk ārstēšanos, līdz krietni nepasliktinās veselības stāvoklis. Līdz ar to pieaug pacientu skaits, kuri nonāk pie speciālistiem jau ar ielaistām sirds slimībām, kas prasa ilgstošu ārstēšanos un ievērojamus valsts līdzekļus, bet smagākos gadījumos iestājas pacienta nāve. Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz šo satraucošo situāciju, Latvijas Kardiologu biedrība aicina mediju pārstāvjus uz tikšanos, kuras laikā vadošie Latvijas kardiologi un veselības aprūpes speciālisti skaidros pareizas ārstēšanas un profilakses būtisko nozīmi saslimšanu un mirstības ierobežošanā.

Kā noskaidrots pacientu biedrības „ParSirdi.lv” un pētījumu kompānijas „GfK Custom Research Baltic” kopīgi veiktajā iedzīvotāju aptaujā*, katrs trešais respondents (34% aptaujāto) uzskata, ka visas slimības ir tikai „galvā”, tāpēc arī ar paaugstināta asinsspiediena ārstēšanu nav jāsteidzas, savukārt 35% aptaujāto uzskata, ka paaugstinātu asinsspiedienu var ārstēt, dzerot zāļu tējas, vitamīnus vai uztura bagātinātājus, bet zāles uzskata par neefektīvu ārstēšanās veidu. 

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās nodaļas vadītāja kardioloģe Iveta Mintāle: „Nereti cilvēki ļaujas sabiedrībā arvien pieaugošajiem mītiem par to, ka pie ārsta nav jāiet, zāles ir kaitīgas un daudzas slimības var izārstēt tikai ar dabas līdzekļiem. Šī ir bezatbildīga attieksme pret savu veselību. Lielu daļu infarktu un insultu varētu novērst, ja cilvēki savlaicīgi dotos pie ārsta, ievērotu veselīgu dzīvesveidu, kontrolētu asinsspiedienu un citus rādītājus, ieklausītos ārstu ieteikumos un apzinīgi lietotu medikamentus, ja tas nepieciešams."


Komentāri 3

induss

Var jau gudri pārspriest visādas iedzīvotāju nevērības pret savu veselības stāvokli. Bet vēl brēcošāks ir fakts - lai tiktu pie, piemēram ehokardiologa ir pusgads jāstāv rindā, un ne jau tikai pie valsts apmaksātas procedūras. Tā jau ir ņirgāšanās, iedzīvotāju vainošana pornogrāfiskajā, pašu "spriedēju" radītajā veselības iznīcinātāju politikā.

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 08:31

paciente

+++++++++++++++!

pirms 6 gadiem, 2014.07.14 15:29

mo

šitādas gudras spriedelēšanas var lasīt gadiem jau ilgi, cilvēki nekontrolē, nenāk, neārstējas.....

paši to veselības aprūpi aizlaiduši pa pieskari un tagad brīnās....
manai vecaimammai pensija nesasniedz 200eur, izrakstīja daktere zāles pret paaugst.asinspiedienu, aizgāja uz aptieku, vienas zāles vien pie 70eur, protams paņēmusi recepti miskastē izmetusi.
valsts ir cilvēkus tik tālu novedusi, ka vieglāk ir nomirt, nekā ārstēties :(

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 10:47

Veselība