Martā bezmaksas konsultācijas varēs saņemt pacienti ar apakšstilbu čūlām 2

Brūču klīnikā no 1. līdz 31.martam bezmaksas konsultācijas varēs saņemt pacienti ar apakšstilbu čūlām, aģentūru BNS informēja klīnikas pārstāve Daiga Rauba.

Lai saņemtu speciālista konsultāciju, pacientam klīnikai jānosūta trīs līdz piecas fotogrāfijas, kurās redzamas problemātiskās vietas. Vismaz vienā fotoattēlā jābūt redzamai visai problemātiskajai zonai - kājai no ceļa līdz papēdim.

Fotogrāfiju aprakstā jānorāda pacienta dzimums, vecums, tālruņa numurs un e-pasta adrese. Savukārt slimības aprakstā jābūt informācijai par to, cik ilgi jau brūce pastāv, kā tā attīstījusies (paplašinājusies), vai no tās ir kādi izdalījumi, kādas ārstēšanas un pārsiešanas metodes līdz šim ir lietotas un cik efektīvas tās bijušas. Vēlams minēt arī slimības, ar kurām pacients slimo.

Klīnika norādīja, ka saskaņā ar pētījumu datiem kāju čūlas skar aptuveni 1% pieaugušo cilvēku un 3,6% cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem.

Čūlu rašanos var veicināt artēriju slimības vai to provocējošie simptomi, piemēram, paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis.

Čūlas mēdz veidoties arī cilvēkiem, kas sirgst ar cukura diabētu, jo paaugstinātais cukura līmenis bojā nervu apvalkus, līdz ar to pacientam rodas jušanas traucējumi, kā dēļ pat minimāli nobrāzumi var pārtapt par čūlām. Reizēm čūlu rašanos veicina reimatoīdais artrīts, apdegumi un traumas.

Komentāri 2

interesants

kāda ir klinīkas adrese? Vai uz vietas Alūksnē arī būs iespējas saņemt kādu konsltāciju?

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 22:04

Anita

Šeit vairāk informācijas par akciju:
Latviešu valodā: http://www.woundclinic.lv/index.php?lng=lv&chp=news&id=23
Krievu valodā: http://www.woundclinic.lv/index.php?lng=ru&chp=news&id=23

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 04:00

Veselība