Onkoloģijas centrā maijā bez maksas varēs veikt dzimumzīmju apskati

Eiromelanomas dienas ietvaros Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) poliklīnikā 10.maijā bez maksas un bez nosūtījuma būs iespēja veikt dzimumzīmju apskati un saņemt onkologu konsultācijas.

Par to aģentūru BNS informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova.

Akcijā iesaistījušies septiņi ārsti onkologi, un konsultācijas saņemšanai iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67000610.

Melanoma ir viens no ādas ļaundabīgo audzēju veidiem, kuras attīstību galvenokārt provocē pārmērīgi saņemts ultravioletais starojums. Salīdzinot ar citām onkoloģiskajām slimībām, melanomu bieži konstatē gados jaunākiem cilvēkiem, un arī tās norise mēdz būt agresīvāka.

"Melanoma ļoti reti kad sastopama bērniem, bet pēc 18 gadu vecuma saslimstība ar to būtiski palielinās. Ja agrāk uzskatīja, ka ļaundabīgie audzēji galvenokārt ir pusmūža cilvēku slimības, tagad nereti ir sastopami arī divdesmit, divdesmit piecus gadus veci pacienti ar melanomas diagnozi," norādīja LOC onkologs Aleksandrs Derjabo.

Arī pētījumi liecina, ka pēdējā laikā ļaundabīgos audzējus novēro par 10-15 gadiem jaunākiem cilvēkiem nekā agrāk.

Vietā, kur attīstās ļaundabīgi veidojumi, cilvēkam var būt dedzināšana, kņudēšana, sāpes vai citas nepatīkamas sajūtas. Ja līdztekus tam novēro kādas redzamas izmaiņas ar pigmentveidojumiem - vai nu tie rodas no jauna, vai maina savu krāsu, izmēru, vai sāk viegli traumatizēties, izčūlot, tas ir signāls, ka jāvēršas pie ārsta.

Veselība