Pacientu neapmeklētās vizītes paildzina gaidīšanas rindas 5

Nacionālā veselības dienesta (NVD) rīcībā esošā informācija liecina, ka vēl joprojām saglabājas visai augsts pieteikto, bet neapmeklēto vizīšu skaits pie ārsta. Piemēram, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikā „Gaiļezers” uz ieplānoto konsultāciju pēdējos mēnešos iepriekš nebrīdinot nav ieradušies 17% pacientu, Latvijas Onkoloģijas centrā – 14%, turpretī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - 20%.

NVD vēlas vērst uzmanību uz to, ka šādas neapmeklētās vizītes mākslīgi pagarina gaidīšanas rindas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, liedzot iespēju šajā laikā konsultāciju saņemt kādam citam pacientam, kuram tas nepieciešams.


Daudzas ārstniecības iestādes cenšas mazināt neapmeklēto vizīšu skaitu veicot atgādinājuma zvanus dienu pirms vizītes, kā arī sniedzot iespēju atteikt pierakstu telefoniski vai elektroniski. Pacienti ir aicināti izturēties atbildīgi un laikus atteikt vizīti pie ārsta, ja apmeklējums vairs nav nepieciešams vai nav iespējams ierasties citu iemeslu dēļ. Līdz ar to šo konsultācijas laiku varēs izmanot cits pacients un saņemt nepieciešamo palīdzību.


NVD atgādina, ka informāciju par visām ārstniecības iestādēm, kas sniedz valsts apmaksātu veselības aprūpi, kā arī gaidīšanas rindu garumiem pakalpojumu saņemšanai iespējams uzzināt www.rindapiearsta.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).


Komentāri 5

pac

vajadzētu ieviest tādu noteikumu, ka par laikus neatteiktu neierašanos uz vizīti būtu jāmaksā sods.

pirms 6 gadiem, 2014.09.18 12:43

paciente

Mana pieredze gluži pretēja. Aizbraucot uz mēnesi iepriekš pieteiktu vizīti, izrādās ieradusies esmu velti, jo dakterim todien ir bijis jāizbrauc. Iepriekš gan neviens man nepiezvanīja un nebrīdināja, kaut gan telefona numuriņš piesakoties bija atstāts.

pirms 6 gadiem, 2014.09.18 15:24

Alexa

Nezinu kā Rīgā, bet pie mūsu ārstiem pierakstīties nav iespējams:( Vajag pie nervu ārsta (B kateg.), no sākuma mēģināju pa telefonu pieteikt rindu, neizdevās, jo neviens neceļ telefonu (es domāju, ka droši vien es trāpīju nelaikā visu laiku). Pēc tam mēģināju sēdēt rindā, praktiski divas nedēļas tur trinos, bet tikusi neesmu, mēģināju ielīst kabinetā, lai tā vismaz būtu iespēja pierakstīties rindā... māsiņa uz mani tā sabļāva, ka es bez rindas lienot, ka gāju prom raudādama, es pieņemu, ka māsiņai vajadzētu pierakstīties pie nervu ārsta.....

pirms 6 gadiem, 2014.09.19 11:12

pacients

Nevajag vainot pacientus, ja medicīnā nav kārtības!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.09.19 20:54

.

tik ilgi jāgaida, ka aizmirstas visi termiņi un pie vainas pierasts vai arī pārgājusi hroniskā formā, kas jau vairs tā netraucē dzīvot. Man tā bija, es gan aizgāju pie daktera.

pirms 6 gadiem, 2014.10.24 08:07

Veselība