Valsts svētku brīvdienās palīdzību pacientiem nepieciešamības gadījumos sniegs dežūrārsti

Veselības norēķinu centrs sveic visus Latvijas iedzīvotājus gaidāmajā Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, tomēr līdz ar svētku svinēšanu aicinām šajās brīvdienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Gadījumos, ja notikusi nelaime, aicinām iedzīvotājus savlaicīgi meklēt ārstu palīdzību. Atgādinām, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika, kad ģimenes ārsts nestrādā, bet sliktā pašsajūta neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākajās pilsētās iedzīvotāji var doties pie dežūrārstiem.

Dežūrārsti iedzīvotājiem sniedz palīdzību neatliekamos saslimšanas gadījumos. Palīdzība tiek sniegta visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Vēršoties pie dežūrārsta ārstniecības iestādē, pacientam jāmaksā pacienta iemaksa Ls 1,00. Pie dežūrārsta pacienta iemaksas nav jāmaksā no pacientu iemaksām atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām.

Valsts svētku brīvdienās 18. un 20.novembrī Rīgā dežūrārsti būs pieejami no plkst. 8.00 līdz plkst.15.00. Citās pilsētās dežūrārstu pieejamība tiks nodrošināta atbilstoši pielikumā ietvertajai informācijai.

Pārējā laikā pacientiem neatliekamo palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas un ārstniecības iestāžu diennakts neatliekamās palīdzības punkti (traumpunkti), nepieciešamības gadījumā pacientiem palīdzību sniegs arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes.

Par dežūrārstu darba vietām un pieņemšanas laikiem iedzīvotāji var interesēties, zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00, kā arī Veselības norēķinu centra mājas lapā - www.vnc.gov.lv.

 

Veselība