Visvairāk lieto sirds slimību ārstēšanai paredzētās zāles

Baltijas valstīs visplašāk lietotas sirds zāles jeb kardiovaskulārās sistēmas slimību ārstēšanai paredzētās zāles, kuru patēriņš trīskārt pārsniedzis nākamās visplašāk lietoto zāļu grupas patēriņu laikā no 2016. gada līdz 2018. gadam.

Tā, atsaucoties uz izpētīto jaunajā izdevumā  “Baltic Statistics on Medicines 2016–2018”, ziņo Zāļu valsts aģentūra.
Latvijā un Igaunijā otrā visvairāk patērētā zāļu grupa bijusi zāles gremošanas trakta un vielmaiņas slimību ārstēšanai. Savukārt Lietuvā – nervu sistēmas zāles.

Saskaņā ar statistikas datiem 2018. gadā Igaunijā bija vislielākais zāļu patēriņš Baltijas valstu vidū,  Latvijā - vismazākais.
Kopējais zāļu patēriņš kopš 2015. gada Igaunijā un Lietuvā pieaudzis par 8%, bet Latvijā par 4%. Latvijā vērojams vislielākais kardiovaskulāro zāļu patēriņa pieaugums.
Salīdzinot zāļu patēriņu dažādās zāļu grupās, redzams, ka Igaunijā visvairāk patērēti visu zāļu grupu medikamenti, izņemot kardiovaskulārās zāles, nervu sistēmas zāles, hormonu un insulīnu preparātus un sistēmiskos pretinfekcijas līdzekļus, kur priekšgalā izvirzījusies Lietuva.


 “Baltic Statistics on Medicines 2016-2018” ir trešais Baltijas valstu zāļu aģentūru izdevums. Izdevumā iekļautā zāļu patēriņa analīze ļauj izvērtēt zāļu lietošanas paradumus, kā arī zāļu patēriņa izmaiņas un tendences.  

Veselība