1.septembris – lieli svētki 3

Alūksniešu Marikas Ilveses un Romana Voroņina ģimenē 1.septembris ir vairākkārtīga svētku diena. Uz skolu pošas mamma kā skolotāja, meita Laine kā skolniece, šogad – kā pirmklasnieks arī mazais Edgars, turklāt viņam 1.septembrī ir arī dzimšanas diena.

No šodienas viņiem visiem trim ceļš vedīs uz vienu skolu – Alūksnes pilsētas sākumskolu. Mamma Marika ir sākumskolas skolotāja un šogad būs audzinātāja 3.c klasei. Laine mācīsies 6.a klasē, Edgars – 1.b klasē. Arī tētim Romanam darbs ir saistīts ar citu izglītošanu – viņš ir braukšanas apmācību instruktors Kājnieku skolā Alūksnē. Alūksniešu ģimenē ir vēl viena interesanta sakritība - Laine ir dzimusi 1998.gada 4.oktobrī, kas togad bija pirmā oktobra svētdiena - Skolotāju diena. Edgaram tieši šodien paliek septiņi gadi. Abi vecāki ir vienisprātis – bērniem mācības 1.klasē jāuzsāk no septiņu gadu vecuma, jo tad viņi ir tam morāli gatavi. Gan Laine, gan Edgars šoruden uzsāks mācības arī Alūksnes mākslas skolā.

Citām ģimenēm, kur arī bērni sāk skolas gaitas 1.klasē, M.Ilvese vēl radīt apstākļus, lai mazais uz skolu var iet priecīgs un pacilātā noskaņojumā, ka viņam ir viss skolai nepieciešamais. “Šobrīd ģimenēs situācijas ir ļoti dažādas, bet lai 1.septembris visās ģimenēs tomēr ir svētku diena,” saka M.Ilvese. 

Vairāk lasiet laikraksta Alūksnes Ziņas 1.septembra numurā.

Komentāri 3

Ne visiem 1. septembris ir svētki... dažiem ir tajā dienā jāiet uz skolu....

pirms 10 gadiem, 2010.09.02 10:12

Mana pirmā audzinātāja:) Un mēs viņai bijām pirmie audzināmie:)

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 15:33

I.M.

Lai jums veicas - visiem kopā un katram atsevišķi!

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 15:20

Vietējās ziņas