12.Saeimas vēlēšanas: aicina izņemt vēlētāja apliecību

Alūksnes un Apes novados ir nedaudz vairāk kā 200 personu, kurām ir derīga tikai Latvijas pilsoņa personas apliecība, nevis pase. Viņiem, 4.oktobrī 12.Saeimas vēlēšanu dienā, dodoties uz vēlēšanu iecirkni, personas apliecība jāuzrāda kopā ar vēlētāja apliecību.


Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Alūksnes nodaļas vadītāja Marga Svarupa norāda - vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, no 22.septembra līdz 3.oktobrim var bez maksas izņemt vēlētāja apliecību tajā PMLP teritoriālajā nodaļā, kur tika izsniegta personas apliecība. “Pie mums tādi ir nedaudz vairāk kā 200 iedzīvotāji. Vēlētāja apliecības PMLP izsniedz kopš šīs nedēļas – daži interesenti tās jau saņēmuši, rosinām to izdarīt arī pārējos,” saka M.Svarupa.


Jāuzsver, ka Saeimas vēlēšanās balsot var jebkurā savai atrašanās vietai tuvākajā iecirknī. Pirms vēlēšanu dienas iecirkņi būs atvērti: pirmdien, 29.septembrī no pulksten 17.00 līdz 20.00, 30.septembrī no 8.00 līdz 11.00, 1.oktobrī no 17.00 līdz 20.00, 2.oktobrī no plkst. 9.00 līdz 12.00, 3.oktobrī no 10.00 līdz 16.00. Savukārt vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.


Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. To varēs izdarīt no 29.septembra līdz 4.oktobrim iecirkņu darba laikā. Iesniegumu uz iecirkni drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona vai arī uzrakstīt to iecirknī. Arī vēlēšanu dienā līdz pulksten 12.00.


Bet trīs dienas pirms vēlēšanām – 1.,2.un 3.oktobrī ir iespēja nodot balsi glabāšanā. To var izdarīt personas, kuras vēlēšanu dienā nevarēs apmeklēt vēlēšanu iecirkni. Alūksnes novadā būs tikai viens šāds iecirknis - administratīvajā ēkā Alūksnē, Dārza ielā 11. Vēlēšanu aploksnes, ko komisijas saņems šajā laikā, tiks uzkrātas īpašās reģistrācijas aploksnēs. Vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, drīkstēs balsot atkārtoti vēlēšanu dienā, taču tikai tajā iecirknī, kur nodevis balsi glabāšanā. Šādā gadījumā iecirkņa komisija balsotāju sarakstā anulēs ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, vēlētāju reģistrēs vēlēšanu dienas balsotāju sarakstā un atkārtoti izsniegs balsošanas materiālus. Vēlēšanu rezultātam pieskaitīs vēlētāja vēlēšanu dienā nodoto balsi, savukārt vēlētāja reģistrācijas aploksne ar glabāšanā nodoto balsojumu tiks dzēsta.

Vietējās ziņas