12.Saeimas vēlēšanas: no Alūksnes novada kandidē septiņi, no Apes novada – viens 7

Iepriekšējā nedēļā beidzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš 4.oktobrī gaidāmajām 12.Saeimas vēlēšanām. No Alūksnes novada uz 12.Saeimu kandidē septiņi pārstāvji, savukārt no Apes novada - viens. 12.Saeimas vēlēšanās 4.oktobrī piedalīsies 13 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti - tieši tikpat, cik 10.Saeimas vēlēšanās 2010.gadā un ārkārtas 11.Saeimas vēlēšanās 2011.gadā.

Vidzemes vēlēšanu apgabalā no Alūksnes novada uz 12.Saeimu kandidē 1958.gadā dzimušais Aivars Fomins, kuram Latvijas Reģionu apvienības sarakstā ir 6.numurs; 1945.gadā dzimušais Kārlis Krēsliņš kandidē ar 9.numuru nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sarakstā; 1960.gadā dzimušais Ainars Meldes kandidē ar 7.numuru no partijas “Vienoti Latvijai”; 1976.gadā dzimušais Vadims Savkovs ir 28. sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” sarakstā, 1955.gadā dzimusī Ilga Ozoliņa kandidē Latvijas Reģionu apvienības sarakstā ar 12.numuru; 1979.gadā dzimusī Jana Zilkalne nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sarakstā ir ar 17.numuru; Astrīdai Harju no Apes novada, kas dzimusi 1960.gadā, ir 17.numurs partijas “Vienotība” sarakstā.


Pārstāvēs Latgali

Savukārt Latgales vēlēšanu apgabalā kandidātu sarakstos Dainis Svarups, kas dzimis 1952.gadā, ar 14.numuru ir nacionālās apvienības “Visu Latvijai! - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sarakstā. Viņš ir zemnieku saimniecības “Daudzulas” valdes loceklis un kandidē pirmo reizi. “Kandidēju tāpēc, ka saņēmu piedāvājumu no Alūksnes nodaļas vadītāja. Pavisam noteikti šajā procesā iegūšu jaunas pazīšanās. Centīšos palīdzēt, jo nacionālists esmu no galvas līdz kājām. Tā ka domāju, ka “bremze” nebūšu, bet pasakām un brīnumu kalniem arī neticu,” viņš saka.


Kandidē jau vairākkārt

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins “Alūksnes Ziņām” atklāj, ka Saeimas vēlēšanās kandidē jau otro reizi. “Tā kā ir partija un domubiedru grupa, savējie, kas atbalsta, tad nolēmu kandidēt. Ja vēlēšanas ritēs veiksmīgi, Saeimā varētu būt arī kāds no Alūksnes, kas ļoti sen nav bijis. Protams, kandidēšana Saeimā ir jaunas iespējas, jauni sakari un jaunas zināšanas,” atzīst A. Fomins.


Savukārt Latvijas Šaušanas federācijas prezidents Kārlis Krēsliņš, kas dzimis Alūksnes novadā, Saeimas vēlēšanās piedalās otro reizi. “Principā es vienmēr esmu centies uzstādītos mērķus sasniegt. Es kandidēju uz 12.Saeimas vēlēšanām, lai sakārtotu valsts aizsardzības sistēmu. 2011.gada Saeimas vēlēšanās man arī šis tas izdevās, bet ne līdz galam. Tāpēc man arī daudzi karavīri lūdza, ieteica kandidēt, lai turpinātu sakārtot valsts aizsardzības sistēmu,” stāsta K.Krēsliņš.


Alūksnes novada vidusskolas skolotājs Vitālijs Savkovs Saeimas vēlēšanās kandidē jau trešo reizi. Viņš tika izvirzīts ar domubiedru grupas, partijas iniciatīvu. Kā ieguvumu 12.Saeimas vēlēšanu kandidēšanā V. Savkovs min pieredzi.


Vēlas palīdzēt novadam

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Ilga Ozoliņa Saeimas vēlēšanās piedalās jau trešo reizi. ”Saeimā jābūt kārtīgiem cilvēkiem, kas domā par citiem, nevis tikai par savu kabatu,” pārliecinoši apgalvo I.Ozoliņa.


Taču pirmo reizi 12.Saeimas vēlēšanās piedalās Alūksnes novada domes deputāte Jana Zilkalne.


“Vēlēšanās piedalos, lai pārstāvētu Alūksnes un Apes novada, ikviena iedzīvotāja intereses gan laukos, gan pilsētā ar mērķi veicināt novada iedzīvotāju labklājību, piedaloties iedzīvotājiem labvēlīgu lēmumu pieņemšanā, jo mūsu lauki, zeme un cilvēki šeit ir Latvijas lielākā bagātība. Man pašai šajā visā ieguvumi būs pieredze, sadarbības kontakti, caur kuriem būs iespējas palīdzēt novadam un iedzīvotājiem,” viņa saka.


Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders šoreiz atturējās no komentāriem.


Komentāri 7

!

Ko tad Melderpappucim nav ko teikt? Ko tad lien uz Saeimu?
Fomins netika ar savu novadu galā, tad domā mainīt ietekmes zonu uz Rīgu:-) pa kuru laiku jau dabūjis augstāko izglītību,ja tam var ticēt no citiem forumiem?

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 09:31

jurists

Tā augstākā izglīytība izskatās pēc krimināllietas.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 09:52

BITE

kopš kura laika?

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 11:47

kukūūū....

Ir jābūt galīgi ķertiem lai balsotu par klaunu un malēju!

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 11:04

alise

augstaka izglitiba ir katram kuram ir nauda! nopirkt uzreiz ,vai gaidit 4gadus uz nomaksu pirkt....kada tam nozime? nejauciet padomijas augstskolas ar musdienu klaunadi!
bet...balso par vinjiem kads.....un balsos ari tgd! vajadzetu latvijaa atklatu balsoshanas sistemu...lai tauta redz,ka janitis ar mildinju balso par melder kungu! savadaak kautkadas negodigas speles liekas....

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 11:27

BITE

tauta sevi pārdod par 3-10Ls, cits par tortītēm, šampīšiem, pīrādziņiem, alus bunduļiem 2litrīgiem, kāds atdod par vēlti, par glāstu uz pleca, nu ir personas, kas sēž bulkuvāģi un rullē pa laukiem:_) tā tas balsis savāc:_)

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 11:47

taps tas kas labs

Ģerevņa-taa tas saucas!
Klauni kandidē uz amatu cirkā!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 22:41

Vietējās ziņas