25. aprīlī – Lielā Talka arī Alūksnes novadā! 5

Jau šīs nedēļas nogalē – 25. aprīlī - visā Latvijā atkal Lielā Talka! Arī Alūksnes novadā jau ir zināmas daudzas talkošanas vietas, kur aicināts pievienoties ikviens, kurš vēlas, lai mūsu mazā zemīte kļūtu tīrāka un sakoptāka. Taču līdz 20. aprīlim vēl ir iespējams pieteikt savas talkošanas vietas Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv.

Novada teritorijā talkas notiks gan pilsētā, gan pagastos. Tā Alūksnē līdz aprīļa vidum jau bija pieteiktas četras talkas vietas. Alūksnes pilsētas sākumskolas kolektīvs plāno sakopt 700 gades parku, pirmās skolas vietu un Jāņkalniņu. Biedrība “C.ALBULA” aicina ikvienu pievienoties talkai Alūksnes ezera krasta zonā no Baložu bulvāra virzienā uz Peldu ielu, vācot atkritumus, zāģējot krūmus un darot citus sakopšanas darbus. Savukārt biedrība “Astes un Ūsas” pie sevis aicina visus dzīvniekmīļus, lai sakoptu dzīvnieku mājas pieguļošo teritoriju Ošu ielā, saremontētu dzīvnieku voljērus, iestādītu kādu kociņu un izveidotu puķu dobi. Mājas apkārtnes sakopšanas talku rīkos arī daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Lielā Ezera ielā 22.

Alsviķu pagastā varēs talkot gan Alsviķu, gan Strautiņu ciematu centrā, kur plānots notīrīt krūmu apaugumu, savākt pērnās lapas un atkritumus. Arī pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” savā teritorijā un tās apkārtnē griezīs krūmus, grābs pērnās lapas un vāks atkritumus.

Ilzenē talkošanas vieta būs muižas parks, kur talkotājiem būs šādi galvenie veicamie darbi - lapu grābšana, sauso, kritušo koku zaru aizvākšana, vējā lauzto koku sazāģēšana un aizvešana.

Jaunalūksnes pagastā Lielās Talkas dalībnieki aicināti strādāt Kolberģa ciemā un sakopt tā teritoriju, bet Bejas pamatskola savu talku organizēs skolas teritorijā.

Jaunannas pagastā talkā paredzēta pagasta centra teritorijas, Zaķusalas un pastaigu dabas takas “Bebru valstībā” sakopšana, kā arī Pededzes upes krasta akmensdārza dekoratīvo stādījumu atjaunošana un papildināšana.

Jaunlaicenieši plāno sakopt muižas parkā un savākt tur atkritumus. Kalncempieši arī plāno strādāt pagasta centrā un izveidot tur vietu dekoratīvo stādījumu dobei.

Liepnas internātpamatskola Lielajā Talkā plānojusi sakopt iestādes teritoriju un tās apkārtni, kas robežojas ar pagasta estrādi, kur plānots savākt pērnās lapas un ziemas laikā nolauztos zarus.

Malienas pagasta pārvalde talciniekus aicina strādāt pagasta centrā, kur plānots veikt dažādus sakopšanas un labiekārtošanas darbus, izveidot dobi, ierīkot krūmu un daudzgadīgo augu stādījumus. Savukārt pamatskolas kolektīvs plāno vākt atkritumus ceļa nodalījuma joslās.

Mālupes pagastā talka notiks Mālupes salā Pededzes upes ielokā, kur plānots attīrīt upes krastus, sagrābt vecās lapas, savukārt mārkalnieši sakops ceļmalas un labiekārtos pagasta centru.

Pededzē talku rīkos pagasta brīvdabas estrādes teritorijā, kur demontēs veco dēļu grīdu, vāks atkritumus, kā arī sakops autoceļu malas. Veclaicenē savukārt paredzēts sakopt Drusku pilskalna taku, kā arī topošā skatu torņa apkārtni.

Zeltiņos uz talku aicina biedrība “Zeltiņu Namsaimnieks”, kas plāno apkopt savu māju apkārtni - grābt lapas un sauso zāli, savākt atkritumus, salabot bērnu laukumā bojātos rotaļu elementus. Arī Ziemera pagastā uz talku aicina biedrība “Ziemerpils”, kas piedāvā piedalīties muižas apkārtnes un parka sakopšanā, kur jānocērt ataugušās koku atvases, jāsavāc pērnās lapas un atkritumi.

Visas pieteiktās talkas varat atrast Lielās Talkas mājas lapā šajā saitē - http://talkas.lv/?page=594. No tām var izvēlēties jebkuru sev tuvāko vai kā citādi tīkamāko un pievienoties talcinieku pulkam, sarūpējot sev atbilstošu apģērbu, piemērotus apavus un cimdus.

Katrā pieteiktajā (organizētajā) talkas vietā ir savs atbildīgais – minētajā mājas lapā atrodams viņa tālruņa numurs, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties. Pie šī cilvēka varēs saņemt bezmaksas atkritumu maisus un atbildīgais arī informēs, kur pēc talkas jāatstāj piepildītie maisi.

Savukārt, ja vēlaties savu talkas vietu darīt zināmu Lielās Talkas mājas lapā un saņemt talkas maisus, tad to var izdarīt šajā saitē: http://talkas.lv/?page=5. Pirms talkas vietas reģistrācijas aicinām sazināties ar Lielās Talkas koordinatori Alūksnes novadā – Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekti Lauru Ozoliņu pa tālruni 22028275 vai e-pastu [email protected]. Talkas vietu reģistrācija būs iespējama līdz 20. aprīļa vakaram.

Aicinām būt atsaucīgiem un piedalīties Lielajā Talkā, sakopjot un labiekārtojot savu teritoriju, savas mājas vai īpašuma apkārtni, lai simto dzimšanas dienu Latvija sagaidītu daudz sakoptāka!

Komentāri 5

smieklīgi

Raksts parādās tikai šodien-21. aprīlī, bet talkas vietas varēja pieteikt tikai līdz 20 aprīlim!!! Gaidīju informāciju, gribēju pieteikt vienu riktīgu, gadiem krātu miskasti, kur domes darboņi varētu ar pilnu tvaiku izvērsties, bet ko nu tagad??? Atkal tur paliks tā miskastes ar piesārņotu vidi.

pirms 6 gadiem, 2015.04.21 22:34

Liela Talka

Tas, kurš patiešām grib talkot, pats atrod info talkas.lv ! - Tā ir viņu mājas lapa internetā jau gadiem.

pirms 6 gadiem, 2015.04.22 08:57

talkotājs

Tev vēl ir iespēja līdz 23. aprīlim, termiņš pagarināts :) Lai veicas:D

pirms 6 gadiem, 2015.04.22 08:23

9

Lai cik tas divaini nebutu, lielie domes talcinieki bus sastopami tirgu visi. Neies tak vini grabstit citu meslus, ja pasi prot taisit meslus

pirms 6 gadiem, 2015.04.23 09:16

99

Nu normāli cilvēki aiziet uz tirgu un pēc tam talko, domāju, ka tā arī būs, un Jums nav iemesla satraukties! Bet ir viens bet, kas kops tās ceļa malas, kuras ir piesvaidītas ar pudelēm un maisiņiem. Top vieta ir meža mala Ziemera pagastā, brauciet pa Ziemera ceļu, tad pagriezieties uz Šļukumu (pa kreisi), tur ir grants karjera, aiz karjeras tur uz augšu pretī mājai "Zīles" ir izveidota izgāztuve meža malā. Riebjas, cūkas tādi, un neviens jau nesavāks...

pirms 6 gadiem, 2015.04.23 11:56

Vietējās ziņas