4 maršrutos - zaudējumi 4

Vidzemes plānošanas reģions, kas ar šo gadu ir atbildīgs par sabiedriskā transporta maršrutu organizēšanu, Alūksnes novada pašvaldībai nosūtījis vēstuli ar pirmā ceturkšņa izvērtējumu.

Tajā norādīts, ka četri maršruti: Alūksne – Līzespasts, Liepna – Brici – Liepna, Liepna – Sils – Liepna un Alūksne – Korneti – Alūksne ir visnerentablākie mūsu novadā,  nesuši jau 23 000 latu zaudējumus un tie jāoptimizē.

Par minēto maršrutu lietderīgumu reģions lūdz Alūksnes pašvaldības viedokli un ieteikumus, jo tajos neesot iekasēti pat 10 santīmi par vienu nobraukto kilometru, pārvadāts ļoti maz pasažieru. Vēstule pašvaldībā saņemta 27.maijā, bet līdz 7.jūnijam gaida atbildi. Alūksnes novada pašvaldības deputāti par to diskutēja apvienotajā Tautsaimniecības un Teritoriālās komitejas sēdē šonedēļ.

Nevar tikt uz Gulbeni

Sēdē izskatīja arī kādas iedzīvotājas iesniegumu par sabiedriskā transporta maršrutiem novadā. Tajā norādīts: tā kā likvidēti agrie autobusi maršrutā Alūksne – Gulbene un arī bānīša reisi samazināti, Alūksnes novada iedzīvotājiem nav iespēju nokļūt pie ārsta vai uz darbu Gulbenē. Alūksnes novadā ir izveidota darba grupa, kas strādā pie maršrutu izpētes. Teritoriālās komitejas vadītājs, deputāts Jānis Nīkrencis norāda - lai reiss būtu kaut nedaudz rentabls, ieņēmumiem jābūt ne mazākiem par 10 santīmiem uz katru nobraukto kilometru. “Pašlaik nerentabli ir visi maršruti – jautājums tikai, cik lielu dotāciju valsts ir gatava iedot šo maršrutu uzturēšanai. Diemžēl, neprasot pašvaldības domas, Autotransporta direkcija  var kādu maršrutu slēgt, ja tas nav rentabls. Otrs risinājums ir pašai pašvaldībai segt radušos zaudējumus. Alūksnes novada pašvaldība var rakstīt vēstuli Vidzemes plānošanas reģionam un Latvijas Autotransporta direkcijai, lai rosinātu trīs maršrutus: Alūksne – Gulbene, Alūksne – Smiltene, Alūksne – Valmiera nodot vietējā pārvadātāja - “TU Vidlatauto” vai “Nordeka” - pārziņā, jo arī šie virzieni mūsu novada iedzīvotājiem ir ļoti nepieciešami,” skaidro J.Nīkrencis.

Iedzīvotājus nedrīkst aizmirst
Deputāts Laimonis Sīpols ir pārliecināts, ka pašvaldībai līdz pēdējam ir jāaizstāv katrs maršruts, argumentēti pierādot tā nepieciešamību. Deputāts Andis Krēsliņš vērtē, ka citi novadi nebūs ieinteresēti atbalstīt alūksniešu vēlamos virzienus uz Gulbeni un citur, ja nu vienīgi Ape Valmieras virzienu, jo tas notiktu uz viņu valsts kvotas rēķina. Deputāts Ainars Melders uzskata, ka Alūksnes rajona padome pērn nepilnīgi saplānojusi maršrutus Alūksnes novadam. “Tagad atklājas, ka daļa reisu ir lieki, bet vietām nav pilnvērtīgi saplānoti skolēnu pārvadājumi. Līdz augustam novads var pārvērtēt visus maršrutus un iesniegt labojumus Vidzemes plānošanas reģionam. Uzskatu, ka ir jāsabalansē iedzīvotāju un skolēnu pārvadāšana novadā,” saka A.Melders. Deputāti uzdeva Tautsaimniecības komitejas vadītājam Dzintaram Adleram sagatavot argumentētu atbildi reģionam, kāpēc konkrētos reisus novada iedzīvotājiem vajag. A.Krēsliņš uzsver – ja valsts centralizē savas iestādes, tad valstij arī jāgādā, lai iedzīvotāji turp var aizbraukt ar sabiedrisko transportu.

Komentāri 4

nmlp

Pirmd. un Piektd. iet divi gab autobusi un ABI ~ 13 (tas ir arī ātrākais laiks, cikos iespējams izbraukt). ir nu gan loģika! arī bānis NEloģisks, nav vīžojis pat salikt pareizus laikus savā majaslapā, vai nu tur vai 1188.lv nepareizi

pirms 10 gadiem, 2010.06.11 14:16

Bez auto

Kā lai nokļūst (turp un atpakaļ vienas dienas laikā) Vidzemes regionālajās iestādēs Gulbenē un Valmierā, medicīnas iestādēs, ja nav sava auto? Kā?

pirms 10 gadiem, 2010.06.11 10:23

eidis

ko nozīmē, ka citi novadi neatbalstīs, ka gribam braukt uz Gulbeni.ja nolikvidē valsts iestādes vienā novadā, tad deputātiem gan būtu jārūpējas par saviem cilvēkiem....

pirms 10 gadiem, 2010.06.11 09:09

aina

Nu algas jau sev deputāti no naudas neparedzētiem gadījumiem pielika, tad varbūt zaudējumus arī tomēr varētu kompensēt.kam tad deputāti īsti strādā-sev vai iedzīvotājiem...

pirms 10 gadiem, 2010.06.11 07:57

Vietējās ziņas