Aicina rotāt lielo adventes vainagu 1

Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, Alūksnes pilsētā jau izlikti pirmie svētku rotājumi. Šogad pirmo reizi ir tapis liels adventes vainags – līdz Ziemassvētkiem ikviens alūksnietis aicināts nest tam savus rotājumus.

Alūksnes novada pašvaldības pilsētvides plānotāja Antra Lielmane norāda – šogad Alūksnes pilsēta svētku rotā ietērpsies pakāpeniski, katru nedēļu sagādājot alūksniešiem kādu jaunu pārsteigumu. “Kādam varbūt šķiet, ka visus rotājumus pilsētā vajadzēja izlikt jau uz pirmo adventi, bet – tas būtu vienmuļi. Tāpēc visu darīsim pakāpeniski – katrai adventei par godu,” saka A.Lielmane.

Pirmie vēstneši – zvaniņi un vainags

Uz pirmo adventi pie Bībeles muzeja jau ir izlikts liels, no egļu skujām un čiekuriem darināts  adventes vainags, bet pie pašvaldības iestādēm – no sūnām veidoti zvaniņi, kas ieskandina svētku tuvošanos. Gan vainaga, gan zvaniņu autore ir floriste Tatjana Egle. Viņa nesen bija pieaicināta Alūksnes novada vides un dizaina komisijā, kad diskutēja, kā šogad svētku rotā ietērpt pilsētu. “T.Egle ierosināja veidot šādu adventes vainagu, turklāt vainaga metāla karkasu varēsim izmantot ilglaicīgi, akcentējot dažādu svētku simbolus,” stāsta S.Eglīte. Viņa rosina adventes laikā alūksniešu ģimenes nest lielajam pilsētas vainagam savu rotu, svecīti, lai līdz Ziemassvētkiem tas kļūst krāšņs un interesants. “Rotājumus alūksnieši var vainagā likt sev vēlamā laikā, bet palaikam tos gaumīgi izkārtos T.Egle. Tuvojoties Ziemassvētkiem, domāsim, kā vainagu izgaismot.”

Šogad rotās citu egli
Alūksnes pilsētas centrālā egle tiks iedegta 10.decembrī. S.Eglīte atklāj – šogad Alūksnes pilsētai rotās citu centrālo egli, kas aug administratīvās ēkas laukumā, ne to, ko katru gadu. “Egle, ko daudzus gadus esam rotājuši svētkiem, savu mūžu ir nokalpojusi – šogad esam noskatījuši jaunu egli, kas arī aug pie administratīvās ēkas,” viņa saka. Līdz ar centrālās egles iedegšanu svētku dekori iemirdzēsies arī Dārza un Tirgotāju ielā. Pakāpeniski iemirdzēsies arī Pils iela – dekorācijas pie laternu stabiem iepretim Jaunajai pilij. A.Lielmane uzsver - šogad īpašāk nekā citus gadus rotās Alūksnes Jaunās pils parku. “Pie strūklakām gar jaunajiem celiņiem – starp kokiem un laternām – būs izkārtas spuldzīšu virtenes. Parkā būs izlikti pilnības ragi, kas pērn bija pie Bībeles muzeja. Izrotāta būs arī Rīgas iela – gan laternu stabi, gan tur augošā egle iepretim veikalam “Karīna”. Arī egle Lielā Ezera ielas skvērā pilsētas centrā,” norāda A.Lielmane. Viņa uzsver – taupības nolūkos galvenokārt izmantos iepriekšējos gados pirktos rotājumus. No jauna iegādās lampiņu virtenes Jaunās pils parkam, jauni rotājumi būs skatāmi arī pilsētas centrālajā eglē. “Cerēsim, ka laiks nebūs ļoti auksts un netraucēs rotājumu spozmei – tāpat kā garnadži. Rotājumi pilsētā būs līdz janvāra vidum, kad arī pareizticīgie būs nosvinējuši savus Ziemassvētkus,” saka A.Lielmane.

Komentāri 1

Vietējās ziņas