Aicina sargāt dzīvniekus no sala 4

Lai gan aukstums nedaudz mazinājies, sals vēl nedomā atkāpties. Par tādu laiku mēdz teikt, ka saimnieks savu suni nedzen laukā. Tomēr redakcijā nereti vēršas cilvēki, kurus satrauc attieksme pret mājdzīvniekiem, kā arī klaiņojošu suņu un kaķu liktenis.

Alūksnē vairs nav suņu un kaķu izolatora, jo pašvaldībai nav izdevies atrast finansiāli pieņemamu risinājumu tā uzturēšanai. Tāpēc pamestie mājdzīvnieki var cerēt vienīgi uz cilvēku atsaucību. Laukos pieklīdušam sunim parasti atrod kādu siltu vietu un ēdienu, bet arī pilsētā to nevajadzētu padzīt no daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas. Turklāt nosalis suns nekad nav agresīvs.
Vajadzētu atcerēties, ka arī uzticamajam sētas sargam savā būdā ir auksti. Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītājas vietniece Indra Tomiņa norāda, ka salā nevajadzētu suni atstāt ārā pie ķēdes. Būtu vēlams, lai suņa būda ir siltināta, vai vismaz bez spraugām. Būtiski, lai dzīvnieks negulētu uz vecām lupatām. Guļvietas pamatā ieteicams ieklāt salmus vai sienu, kam virsū var uzklāt vilnas segu. Būdas ieejai jāpieliek bieza auduma aizkars, kas aizturēs vēja brāzmas. Kad gaisa temperatūra noslīd zemāk par mīnus 20 grādiem, vismaz naktī suņiem būtu jāļauj nakšņot telpās. Aukstā laikā ārā dzīvojošs suns ir kārtīgi jābaro, neaizmirstot arī par dzeramo ūdeni. Tas ātri sasalst, tāpēc divas reizes dienā jādod padzerties silts ūdens. Ja ir bažas par dzīvnieku nosalšanu, vajadzētu zvanīt Pārtikas un veterinārajam dienestam pa tālruni 64471105.

Komentāri 4

*****

Es uzskatu ka to dara slimi cilvēki uz galvu. Suņu saimnieki maksa nodokļi-lai viņi prasa laukums novada domei.

pirms 11 gadiem, 2010.01.27 19:33

aha

Suņu saimnieki maksā nodokli, bet kam un ko maksā cilvēki, kuri čurā un kakā uz trotuāriem, parka celiņiem un māju pagalmos???

pirms 11 gadiem, 2010.01.27 19:16

*****

Var būt kāds var padomāt par cilvēkiem ari. Cit reiz suņi brūk virsu bērniem, pieaugušiem. Alūksne- suņu pilsēta. Visas ielas apčurāti un piekakati. Saimniekus vajag sodīt. Bus nauda patversmei.

pirms 11 gadiem, 2010.01.27 17:54

vietējais

to :)
Latvijas mērogā tāds tālrunis, cik zinu, ir. Ja bija domāts- ierīkot vietējo Alūksnes tālruni, tad gan šaubos, vai tas pasākums atmaksātos. Manā skatījumā, realākā palīdzība, ko var sniegt katrs iedzīvotājs, ir tas pats maizes gabals. Ja tie ir klaiņojoši suņi, bet nav galīgi mežoņi, vēl var mēģināt piemeklēt tiem saimniekus, ir taču vietas, kur var ielikt sludinājumu bez maksas. Varbūt arī es pats ieinteresētos, ja mājās jau nebūtu viens suņa gabals, kas ne visai ieredz konkurentus. :)

pirms 11 gadiem, 2010.01.27 14:06

Vietējās ziņas