Aicina slēgt līgumus ar pašvaldību 5

Alūksnes novada pašvaldība rosina visas sabiedriskās organizācijas, kas izvērsušas savu darbību Alūksnes novada teritorijā, noslēgt sadarbības līgumus ar novada pašvaldību vai attiecīgo pagasta pārvaldi.

Novada domes sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas vadītājs Ainars Melders īpaši rosina līgumus noslēgt tām organizācijām, kas darbojas sociālo pakalpojumu jomā. “Tas nepieciešams, lai pašvaldība zinātu, ko organizācijas plāno darīt. Pašvaldība daļu savu funkciju var nodot sabiedriskajām organizācijām – šāda savstarpējā sadarbība būtu ļoti pozitīva, bet tā atbilstoši jāsaskaņo. Sadarbības līgums izslēgs iespēju organizācijām veikt krāpnieciskas darbības vai kādas citas likumdošanai neatbilstošas aktivitātes, par ko pašvaldība uzzinātu novēloti. Nevar cilvēki mūsu novadā darboties, kā viņiem tīk. Pašvaldībai ir grūti apzināt visas organizācijas, tādēļ aicinām tās izrādīt arī pašiem iniciatīvu un vērsties novada domē,” saka A.Melders.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda – pagastu pārvaldēm jau ir uzdots apzināt visas sabiedriskās organizācijas, kas darbojas attiecīgajā teritorijā, kā arī nosūtīts sadarbības līguma paraugs. Sadarbības līgumu pirmajā redakcijā jau ir izskatījis Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs, Alūksnes Lauku partnerība, Alūksnes un Apes Novada fonds.

Komentāri 5

Vajag jau, kādu kas dara! Un darītāji ir tikai sabiedriskie, bet domes pakļautie iestāžu darbinieki nav iekustināmi uz strādāšanu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 19:08

Kretīni visus grib zem savas tupeles paspiest. un kontrolēt. Likums nenosaka un figu jums nevis līgumu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 17:51

Bet kā tad citādi Meldza kontrolēs, vai tās NVO nedara ko sliktu?

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 17:50

Nu pienākums jau līgumus slēgt tām NVO nav. ja nu pašvaldība atmet kādu naudiņu, tad ir jēga.

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 14:18

Vietējās ziņas