Aicina uz pārgājienu ciklu „Četri gadalaiki Veclaicenē” 4

Dabas aizsardzības pārvalde, sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un biedrību „Veclaicenes Avotiņš” aicina piedalīties pārgājienu ciklā „Četri gadalaiki Veclaicenē”, kuru laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar bioloģisko daudzveidību aizsargājamo ainavu apvidū „Veclaicene” visos gadalaikos, aicina Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Vasermane.

Ziemas slēpojumā/pārgājienā „Zvēru pēdas sniegā” 8. februārī dalībniekiem būs iespēja iemācīties atpazīt Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū mītošo dzīvnieku pēdas, atpazīt to barošanās vietas, nakšņošanas paradumus sniegā, kā arī uzzināt citus interesantus faktus.

Pavasara pārgājienā „Putni vakarā, naktī un no rīta” 26.-27. aprīlī ornitologs mācīs atpazīt putnus pēc balsīm gan vakarā, gan naktī. No rīta notiks meža putnu, lauka putnu un ūdensputnu vērošana Koruļu, Dzērves un Ievas ezeros.

Vasarā, 1. jūnijā, tiks rīkota velo ekspedīcija „Spāres un citi bezmugurkaulnieki”, kurā būs iespēja izbaudīt Veclaicenes pauguraines ainavas, kā arī ar kājām iziet aptuveni 5 km garo Luhaso purva dabas taku Igaunijā, vērojot spāres un citus bezmugurkaulniekus.
4. oktobrī tiks rīkots rudens pārgājiens „Rudens ainavas Veclaicenes kalnos un lejās”, kas ļaus baudīt skaistās rudens ainavas no Alūksnes augstienes augstākajiem pauguriem un ģeologa vadībā iepazīt dabas ģeoloģiskos procesus.

Ziemas un pavasara pasākumu norises datums var tikt mainīts nepiemērotu laika apstākļu gadījumā. Pirms katra pasākuma sīkāka informācija tiks publicēta mājaslapās: www.daba.gov.lv, www.vidzeme.lv, www.vidzeme.com, www.veclaicene.lv, www.aluksne.lv, kā arī novada reģionālajā laikrakstā.

Komentāri 4

z

nu malēnieši , sportiskie un radošie :)
Es piedalos!
Un paldies par foršajiem vasaras "Pārgājieniem ar garšu!"

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 11:01

Vietējās ziņas