Aicina uz puķu stādīšanas akciju

Alūksnes izskaistināšanas darbiem šogad paredzēts mazāk līdzekļu nekā iepriekš

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienai un Mežu dienām, Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piektdien, 7.maijā piedalīties sniegpulkstenīšu un zilsniedzīšu stādīšanas akcijā pie Alūksnes Jaunās pils.

Līdzīga akcija Alūksnē jau notika 1999.gadā, kad iedzīvotāji dāvināja sniegpulkstenīšu stādus, ko sastādīja Jaunās pils parkā. Tagad šos stādījumus papildinās.

Iedzīvotāji var dāvināt stādus

“No pulksten 9.00 līdz 12.00 visiem, kas vēlas pils parkam dāvināt sniegpulkstenītes vai zilsniedzītes, būs iespēja pašiem tās arī iestādīt. Tie, kas šajā laikā nevarēs piedalīties akcijā, taču stādus dāvināt vēlas, aicināti stādus aiznest uz Tūrisma informācijas centru Alūksnes Jaunajā pilī (1.stāvā),” stāsta Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekts Agris Veismanis. Ja veselības vai kādu citu apstākļu dēļ paši nevar aizgādāt stādiņus, lūgums sazināties ar Agri Veismani pa tālruni 22028275 vai tūrisma informācijas centru (tālrunis 29130280), lai vienotos par stādu atvešanu.

Akcijā piedalīsies Alūksnes vidusskolas audzēkņi, Alūksnes bērnu un jauniešu centra tūrisma pulciņa „Ceļotprieks” dalībnieki, kā arī kooperatīvās sabiedrības „Alūksnes dārzkopis” biedri. Aicināti pievienoties arī citi interesenti. Savukārt pēcpusdienā notiks apzaļumošanas talka pie jaunā Pilssalas stadiona. “Pie stadiona ir izcirsti krūmi, bet vietā tagad stādīsim dekoratīvus krūmus un kociņus. Būtībā stadionā strādāsim jau 6.maijā, kad arī paši futbolisti ierīkos stādījumus,” saka A.Veismanis.

Būs jauni stādījumi

Viņš norāda, ka šopavasar pilsētā veidos arī jaunus stādījumus. Latgales, Uzvaras un Kanaviņu ielu krustojumā ir nozāģēts vītols, bet tā vietā stādīs košumkrūmus un viengadīgas puķes. “Vītols bija vecs un aizlūzis, tādēļ to nozāģējām. Ielu krustojumos lielus stādījumus nevar veidot, jo tie traucē ziemā, tīrot sniegu, tomēr arī šo vietu pilsētā akcentēsim. Pieļauju, ka jauninājumi būs vēl citās vietās pilsētā, bet, tā kā šajā amatā esmu nesen, vispirms ir jāapzina situācija un jāizplāno, kur labāk ko veidot. Turklāt jaunus stādījumus var ierīkot visu vasaru,” saka A.Veismanis.

Ziedu piramīda – tikai viena

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktore Ilona Mironova norāda, ka šopavasar pilsētas sakopšanas darbos strādā gan aģentūras darbinieki – aptuveni 10 cilvēku, gan 40 “simtlatnieki”, kā arī sētnieki, kuri katru dienu rūpīgi tīra savu teritoriju. “Kokiem tiek izzāģēti vecie zari, tāpat arī krūmiem. Pagājušajā nedēļā jau sastādījām pilsētas sabiedriskajās vietās esošajos puķu podos atraitnītes. Tās iestādītas arī jau ziedu piramīdā pie Mātes tēla. Vismaz pagaidām alūksniešus un pilsētas viesus priecēs tikai viena ziedu piramīda, jo tas tomēr izmaksā gana dārgi. Pēc laika atraitnīšu vietā tiks iestādītas citas puķes. Kad laiks kļūs siltāks, iepretim prokuratūras ēkai tiks stādīta ziedu čūska,” norāda I.Mironova. Viņa atzīst, ka šogad pilsētas izskaistināšanas darbiem paredzēts mazāk līdzekļu nekā iepriekšējos gados, tomēr tāpat tiks gādāts, lai Alūksne būtu skaista un tīra.

Vietējās ziņas