Aicina uz spiningošanas festivālu

Alūksnē 22. un 23.maijā notiks spiningošanas festivāls „Pavasara līdaka Alūksnes ezerā 2010”, ko rīko Alūksnes novada pašvaldības aģentūra „Alja”.

“Dalībnieki sacensībām varēs reģistrēties 22.maijā no pulksten 9.00 līdz 11.00 Ziemera pagasta „Jaunsētās”. 22.maijā festivāls notiks no pulksten 12.00 līdz 19.00, bet 23.maijā - no pulksten 6.00 līdz 14.00. Pirmajā dienā notiks sacensības spiningošanā, otrajā – spiningošanā un velcēšanā.

Sacensībās varēs piedalīties dalībnieki individuālā konkurencē. Spiningotājiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte, ko varēs iegādāties arī sacensību vietā. Dalība ir par maksu, un šajā maksā ir iekļauta arī maija mēneša licence sacensību dienā,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
Galvenās balvas pasniegs lielākās (smagākās) līdakas ieguvējam, summējot katras dienas loma lielāko līdaku kopējo svaru. Sacensības notiks divās kārtās. Katrā no tām lomā drīkstēs paturēt piecas līdakas, kuru garums nav mazāks par 60 centimetriem, atsevišķi reģistrējot lielāko (smagāko) līdaku. Ja vairāku dalībnieku noķerto līdaku svars būs vienāds, uzvarēs garākās līdakas īpašnieks.

Sacensību rīkotāji parūpējušies, lai arī krastā palikušajiem spiningotāju līdzjutējiem šīs dienas būtu saistošas – viņi varēs piedalīties dažādās atraktīvās nodarbēs.

“Ja nepieciešams, sazinoties ar sacensību rīkotājiem pa tālruņiem 26141741 vai 26477147, dalībnieki var pieteikt naktsmītnes un laivas. Sacensību nolikums ir pieejams arī Alūksnes novada pašvaldības interneta mājas lapā “www.aluksne.lv” sadaļā „Sporta ziņas”. Dalībniekus gaida balvu fonds 1000 latu apmērā,” saka E.Aploka.

Vietējās ziņas