Aicina uz velotūrisma semināru

Velotūrismā ieinteresētajiem tūrisma uzņēmējiem un interesentiem  ir iespēja pieteikties uz   apmācību semināriem, kas notiek vairākās vietās  Vidzemē.  Viens no šiem  semināriem  arī  notiks Apes novadā, Apes pagasta  lauku mājā  „Kalnarušķi” 27. aprīlī. Šīs bezmaksas apmācības par velotūrisma piedāvājumu un mārketingu  tiek rīkotas  Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” ietvaros.

Dienas pirmā daļa  būs  veltīta lekcijām par velotūrisma tēmām. Semināra dalībnieki tiks sīkāk informēti par  Vidzemi un Dienvidigauniju savienojošo velomaršrutu „Tour de Lat Est”, kura garums ir 1296 km. Par to, ko piedāvāt velotūristam, kāds ir dabai un vietējiem cilvēkiem draudzīgs velotūrisms, kā arī  par  vietējo velomaršrutu veidošanas pieredzi  pastāstīs lektors Juris Smaļinskis. Veloceļotāja vajadzības un ceļošanas paradumus izskaidros lektors Reins Lepiks (Rein Leppik) no Igaunijas, bet par velotūrisma produktu un piedāvājumu mārketingu un savstarpējās sadarbības iespējām un priekšrocībām stāstīs Andris Klepers no Vidzemes augstskolas.

Pēc semināra notiks arī pieredzes apmaiņas brauciens, apmeklējot vietējos tūrisma uzņēmējus.  Paredzēts iepazīties ar lauku mājas „Kalnarušķi” un  Grūbes lauku tūrisma centra  piedāvājumu, apskatīt  Apes amatnieku un mājražotāju  darbu izstādi, kā arī apmeklēt kristīgo kopienu Apes „Jaunzemos”, kur gatavo kazas piena produkciju un koka amatniecības izstrādājumus. Brauciena noslēgumā paredzēta  Launkalnes atpūtas vietas  „Ezerlejas” kempingu, putnu un dzīvnieku apskate.

Pieteikšanās  uz šo bezmaksas  semināru -  Apes tūrisma informācijas centrā pie Astras Bindes līdz 24. aprīlim (tel. 29439207, 643 22273, e-pasts: [email protected])

Lūgums  interesentiem uz šo  semināru pieteikties laikus, jo vietu skaits ir ierobežots!

Vietējās ziņas