Aicina uz Ziemassvētku tirdziņu 2

Svētdien pulksten 12.00 Apes tautas namā sāksies Ziemassvētku tirdziņš, kas tiek rīkots jau otro gadu pēc kārtas. Tajā vienkopus ar savu piedāvājumu pulcēsies Apes mājražotāji, amatnieki un citu radošo jomu pārstāvji, radot plašas un daudzpusīgas iespējas Ziemassvētku dāvanu vai sev tīkamu lietu iegādei.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre informē, ka tirdziņā ikviens spēs atrast kaut ko sev. Tā piedāvājumā varēs atrast visdažādākās lietas, sākot no sieriem, pīrāgiem un svētkiem piemērotiem našķiem līdz pat Ziemassvētku dekoriem, pērļu rotām un neparastiem dāvanu iesaiņojumiem. “Tirdziņā varēs atrast pilnīgi visu, kas tiek ražots Apē, tā parādot, cik daudzpusīgi un interesanti varam būt savā piedāvājumā,” viņa saka. Piedalīties tirdziņā aicināti ne tikai amatnieki un mājražotāji, kas ir pastāvīgie tirdziņu dalībnieki, bet arī iestādes, kā, piemēram, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola un Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”. Viņu vajadzībām būs atvēlēti atsevišķi stendi, kuros tiks piedāvātas pašu bērnu un jauniešu gatavotas lietas. Par tām iegūtie līdzekļi tiks izmantoti iestādei nepieciešamu darbu paveikšanā vai kādas skolēniem noderīgas lietas iegādei.

Vieno neparastas idejas
Atsevišķs stends atvēlēts arī šogad izveidotajai biedrībai “Radošo Ideju Centrs” (RIC), kas līdztekus jau gatavajam piedāvājumam mudinās iesaistīties Ziemassvētku rotājumu radošajās darbnīcās. Biedrība izveidota ar mērķi apvienot vienkopus cilvēkus, kuri izceļas ar radošām idejām un liek tās lietā, veidojot neparastas lietas. “Mēs gribējām parādīt, ka rokdarbi – tā nav tikai zeķu adīšana. Par rokdarbiem var kļūt arī, piemēram, galda virsmu flīzēšana, vecu skapja durvju pārtaisīšana, kā arī netradicionālu ideju ieviešana, veidojot jau visiem zināmas lietas – viss atkarīgs no tā, cik cilvēks ir radošs un neparastām idejām bagāts,” skaidro RIC valdes locekle Aiva Zīle.

Šobrīd biedrībā darbojas desmit cilvēku. Ar viņu veikumu pagājušās nedēļas nogalē varēja iepazīties Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāji. Jau vairākas nedēļas to var izdarīt arī biedrības izveidotajā mājas lapā “www.davanupiekabe.lv”. Šobrīd tajā var aplūkot ar Ziemassvētkiem saistītas lietas, taču plānots, ka tālākajā nākotnē mājas lapas saturs tiks veidots atkarībā no tā brīža aktualitātēm. Piemēram, uz Lieldienām mājas lapā tiks ievietoti darbi, kas piemēroti šiem svētkiem, vai, tuvojoties Līgosvētkiem, – ar šo notikumu saistīti darbi un aktualitātes. A.Zīle klāsta, ka biedrība ir atvērta jebkuram jaunam piedāvājumam, kas atšķiras no citviet pieejamajiem.

Veidos telpas, kur darboties

Lai gan RIC dibināts pirms aptuveni pusgada, viņu kontā ir jau viens apstiprināts projekts, kas ļāvis piesaistīt finansējumu 3114,67 latu apmērā. Līdzekļi iegūti, startējot “Alūksnes Lauku partnerības” projektu konkursā, kas atbalstījusi viņu projektu “Mēs veidosim telpas, kur darboties prieks”. Projektā paredzēts izremontēt un iekārtot divas telpas Apes tautas nama otrajā stāvā. “Vienā telpā mēs darbosimies. Tur tiks iegādāts viss nodarbībām nepieciešamais aprīkojums: šujmašīna, lai varētu mācīties šūt, moderna plītiņa, uz kuras mācīties gatavot visādus kulinārijas brīnumus, būs arī dators un fotoaparāts, kā arī daudzas citas lietas, lai mēs varētu nodrošināt savu darbību un piesaistīt arvien jaunus dalībniekus,” skaidro A.Zīle. Otrā telpā plānots izveidot pastāvīgu ekspozīciju, kur interesentiem aplūkot jau gatavos darbus. “Gribam pārvērst šo vietu par savu darbnīcu, kur pulcēties mums pašiem, aicināt viesus un dalīties idejās ar citiem,” viņa saka.

Komentāri 2

Inese

Prieks par darbīgiem cilvēkiem.Lai Jums izdodas.Priecīgus Jums visiem svētkus.

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 12:45

Lasu un priecājos par Jums un kā tā varbūt divi novadi,kādreizējais viens rajons,vienā novadā attīstās darbojas ,otrā tukšums, kašķis -gribas pievienoties pie darbīgajiem cilvēkiem-ja drīkst,bet tiešām Malači!

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 14:17

Vietējās ziņas