Aicinām piedalīties Lāčplēša dienas norisēs Alūksnes novadā

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, Lāčplēša dienā, 11. novembrī un arī pirms tam Alūksnes novadā notiks dažādi patriotiski pasākumi.

Jau 6. novembrī Alūksnes muižas parka teritorijā novada skolu jaunatne piedalīsies militārajās sporta spēlēs „Lāčplēša stafete 2014”, ko organizē Alūksnes pilsētas Tautas nams un Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas karavīri. Te skolēnu komandas trīs klašu grupās sacentīsies dažādos atraktīvos veiklības, spēka un intelekta pārbaudījumos, piemēram, purva šķērsošana, lāča vilkšana, nešķīsto iznīcināšana, Spīdolas bizes pīšana, Lāčplēša deja ar Laimdotu, zināšanu pārbaude par novembra notikumiem Latvijas vēsturē. Pasākums noslēgsies ar kopīgām neformālām sarunām pie ugunskura un siltas tējas, bet uzvarētājus apbalvos svinīgajā pasākumā pie Alūksnes Jaunās pils 11. novembrī.


11. novembrī Lāčplēša dienas pasākumi Alūksnē sāksies jau no pulksten 11.00, kad stāvlaukumā Ojāra Vācieša ielā līdz pat pulksten 16.00 varēs apskatīt armijas tehniku. Pulksten 14.30 Alūksnes Lielajos kapos guls ziedi pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām, bet pulksten 15.00 Garnizona kapos sāksies piemiņas brīdis. Pulksten 16.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ikviens laipni aicināts uz dievkalpojumu, kas būs veltīts Lāčplēša dienai, bet stundu vēlāk – pulksten 17.00 sāksies piemiņas brīdis pie Jaunās pils. Pulksten 17.30 no pils sāksies lāpu gājiens uz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekli. Aicinām piedalīties ikvienu alūksnieti!  Apmēram pulksten 18.00 notiks svētbrīdis pie 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa.


11.novembra pasākumos visas dienas garumā piedalīsies aptuveni 50 jaunsargi. Vakarā pie 7.Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa 31 AMII bataljona komandiera vadībā dos svinīgo solījumu 31 jaunsargs. 


Aicinām alūksniešus, gan, dodoties uz piemiņas pasākumu pie Jaunās pils, gan uz svētbrīdi pie 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa, t līdzi ņemt svecītes, kuras varēs aizdegt un novietot gan pie Mātes tēla un uz celiņa līdz pat Jaunajai pilij, gan arī pie pieminekļa, godinot tos karavīrus, kas 1919. gadā cīnījās par Latvijas brīvību.


Vēlāk, pulksten 19.00, Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē (Dārza ielā 11) būs Dziedošo ģimeņu šova dalībnieku Tihovsku ģimenes svētku koncerts, kurā ieeja ir bez maksas.

Lāčplēša dienā arī citviet Alūksnes novadā notiks piemiņas pasākumi. Godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, ziedi guls Karvas Brāļu kapos Alsviķu pagastā. Pulksten 16.00 Lāčplēša dienai veltīts piemiņas pasākums notiks Varoņu atdusas vietā Zeltiņu kapos. Pededzes pagastā Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietā „Akmeņdruvās” piemiņas brīdis sāksies pulksten 17.00. Visos pasākumos iedzīvotāji aicināti piedalīties, godinot karavīrus ar ziediem, svecītēm.

Vairākos novada pagastos iedzīvotājus aicina piedalīties lāpu gājienos. Tā 16.00 no Liepnas pagasta pārvaldes sāksies lāpu gājiens uz Teodora Mendes piemiņas vietu „Sprinduļkalna” kapsētā, bet pēc tam tautas namā liepnenieši varēs noskatīties filmu „Bermontiāde”. Jaunalūksnes pagasta Bejā pulksten 16.30 no skolas lāpu gājiens dosies uz Somu karavīru Brāļu kapiem, bet Mālupes pagastā šai pašā laikā lāpu gājiens notiks no pagasta pārvaldes uz piemiņas brīdi Mālupes kapos.

Lāčplēša dienā aicinām novada ļaudis aizdegt svecītes ne tikai pasākumu norises un karavīru piemiņas vietās, bet arī savu namu logos, tā godinot karavīrus, kas cīnījušies par Latvijas brīvību.

Vietējās ziņas