Aicinām pieteikties konferencei par novadpētniecības darba pilnveidi

Alūksnes novada pašvaldība nu jau vairākus gadus pašvaldības kultūras un izglītības iestādes aicina piedalīties novadpētniecības konkursā, tā izzinot, dokumentējot un saglabājot novada vēsturi. Lai pilnveidotu un uzlabotu novadpētniecības darbu, 30.oktobrī ikviens interesents aicināts piedalīties sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju rīkotajā seminārā. Par to informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Seminārs notiks pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē, Dārza ielā 11, Alūksnē. Tas sāksies pulksten 11.00 un turpināsies līdz aptuveni pulksten 14.30. Dalībniekus aicina pieteikties līdz 25. oktobrim Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļā, Dārza ielā 11, 412. kabinetā, informējot elektroniski uz e-pastu: [email protected], vai zvanot pa tālruņiem 26601466, 64381512.

Seminārā aicina piedalīties ikvienu interesentu, kas savā darbībā pēta novada vēsturi, dokumentē, apkopo, publicē, izmanto novadpētniecības materiālus, ir skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadītāji un citādi.

"Semināru atklās Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. Par Alūksnes mākslas vērtībām un to izzināšanas iespējām runās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis. „Latvijas Zinātņu akadēmijas vēstu” galvenais redaktors Arno Jundze stāstīs par tēmu „Zinātņu akadēmijas vēstis un novadu tematika”. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pārstāve Santa Daume aicinās klausītājus domāt par to, kā veicināt jauniešu interesi par savu novadu. Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvis Saulvedis Cimermanis stāstīs par novada izzināšanai nepieciešamo bāzi, bet Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotāja Gunta Tuča – par novada personu dzīves un darbības izzināšanas iespējām. Konferenci noslēgs RPIVA rektores, novadnieces Daces Markus uzstāšanās par tēmu „Malēniešu izlokšņu kultūrvēsturiskā vērtība”. Savukārt pasākuma beigās lektori un tā dalībnieki varēs turpināt sarunu par apskatītajām tēmām diskusijā," stāsta E.Aploka.

Vietējās ziņas