Aizsardzības ministrs Rastorgujevam novēl parādīt, ka ir labāks par titulētajiem norvēģu un franču biatlonistiem

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) šodien uz Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm pavadīja divus aizsardzības nozari pārstāvošus olimpiešus - biatlonistu Andreju Rastorgujevu un slēpotāju Jāni Paipalu.

Pavadīšanas pasākumā ministrs uzsvēra, ka olimpiskās spēles ir ļoti nozīmīgs sporta pasākums visiem sportistiem, lai pēc četru gadu gatavošanās posma beidzot parādītu savu veikumu un sasniegtu vislabākos rezultātus.

Rastorgujevs un Paipals ir ļoti labs piemērs topošajiem karavīriem un zemessargiem, jo viņi ar savām personīgajām īpašībām, neatlaidību, mērķtiecību un precizitāti ir parādījuši, ka tikai šādā veidā ir iespējams sasniegt labus rezultātus personīgajā dzīvē un sportā.

astorgujevam ministrs īpaši novēlēja parādīt, ka viņš ir labāks par titulēto Norvēģijas biatlonistu Emilu Hegli Svendsenu un Francijas biatlonistu Martēnu Furkadu. "Andrejam es īpaši novēlētu parādīt Furkedam un Svensenam, ka tu esi labāks par viņiem," uzsvēra ministrs.

Lai šis novēlējums piepildītos, ministrs dāvināja valsts karogu, lai brīdī, kad Rastorgujevs "kāptu uz goda pjedestāla", būtu simbols, ko pacelt.

Arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube abiem olimpiešiem novēlēja veiksmi un spītu cīnīties pret spēcīgiem pretiniekiem. Graube olimpiešiem uzdāvināja lietussargus ar NBS simboliku, jo, pēc pēdējām prognozēm, Sočos ielejā vietām ir lietus.

Aizsardzības nozari pārstāv četri olimpieši - biatlonisti Rastorgujevs no Militārās policijas, zemessardze Žanna Juškāne no Studentu bataljona, slēpotājs - zemessargs Jānis Paipals no 25.kājnieku bataljona - un 3.reģionālā nodrošinājuma centra kapteine Inga Dauškāne, kura arī startēs slēpošanā.

Juškāne uz pavadīšanas pasākumu nebija ieradusies, bet Dauškāne jau ir devusies uz Sočiem.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim. Olimpiādē piedalīsies 58 Latvijas sportisti deviņos sporta veidos. Tāpat delegācijā iekļauti 28 treneri un apkalpojošās personas.

Vietējās ziņas