Aizstāv pārvaldes vadītāju 8

Jaunannas pagasta iedzīvotājiem trešdien bija iespēja uzklausīt un izteikt savu viedokli Alūksnes novada pašvaldības deputātiem un darbiniekiem.

Tikšanās dalībniekiem nebija vienprātības par daudziem jautājumiem, bet īpaši neapmierinātību radījis pašvaldības lēmums samazināt esošās 15 pagastu pārvalžu vadītāju amata vietas, kas, viņuprāt, var apdraudēt arī Jaun­annas pagasta pārvaldes vadītājas Vēsmas Čugunovas amata vietu.
Samazināšanai nav ekonomiska pamataNovada domes deputāts Ainars Melders skaidro, ka, samazinot pārvaldnieku skaitu, nav paredzēts ekonomēt pašvaldības budžeta līdzekļus. “Nevar rēķināt matemātiski, ka, piemēram, maksāja algu trim pārvaldniekiem, bet turpmāk maksās vienam pārvaldniekam. Toties no jauna ir paredzēts veidot teritorijas attīstības speciālistu amata vietas. Svarīgi ir tas, ka pašvaldības izpilddirektorei Janīnai Čugunovai būs vieglāk strādāt ar 6, nevis ar 15 pārvaldniekiem  Visa atšķirība būs tā, ka pārvaldniekam būs jāpārzina plašāka teritorija,” pamato A.Melders. Sapulces dalībnieki iebilst, ka  pārvaldniekam būs arī jāizlieto vairāk degvielas pārbraucieniem. Viņiem turpina skaidrot, ka pārvaldniekam katru dienu nevajadzēs būt visos pārraugāmajos pagastos. “Ja pagastā paliek darbinieki, kuri strādā, tad nekas būtiski nemainās. Var nodrošināt vairāku pagastu iestāžu darbību, arī katru dienu neesot uz vietas,” uzskata A.Melders. Viņam turpina iebilst, ka 15 pagastu pārvalžu vadītāji zaudēs darbu un, labākajā gadījumā, tikai 6 turpinās darbu, pārraugot vairākus pagastus. Taču A.Melders atspēko, ka nav vērts algot tādus pārvaldniekus, kuri nespēj pildīt savus pienākumus. Bet kāpēc tādi strādāja? Deputāte Zinaīda Slilirava atzīst, ka neatbalsta pārvaldnieku skaita samazināšanu. Tomēr viņa cer, ka pārmaiņas nesīs kaut ko labu pašvaldības darba organizācijā. 
Apliecina, ka spēj pārraudzīt trīs pagastusAnnas un Kalncempju pagasta pārvaldnieks Artis Vanags ilgstoši slimo, tāpēc viņa pienākumus šajā laikā uzņēmusies V.Čugunova. “Trīs pagastos es strādāju kopš 8.februāra. Tas ir pilnīgi cits darba ritms. Turklāt daudz bija tādu lietu, ko vajadzēja sakārtot dažu dienu laikā. Īstās krustugunīs nonācu, kad sākās putenis. No Kalncempjiem zvanīja zemnieki citspēc cita, norādot, ka nākamais ir piena rīts un ceļiem jābūt tīriem. Bet es vēl nepārzinu tik labi visus ceļus, tāpēc palika arī neapmierinātie,” stāsta V.Čugunova. Viņa atzīst, ka ir jāvērtē arī finanšu iespējas, jo daudz jau ir iztērēts sniega tīrīšanai. “Ja pagastā ir komanda, kas strādā, tad var pārraudzīt vairākus pagastus. Jaunannā tāda ir,” secina J.Čugunova.      Kāda sapulces dalībniece ierosina, ka vajag uzreiz V.Čugunovu ievēlēt par pārvaldnieci šajos trīs pagastos. Savukārt citi nesaprot, kāpēc visi pārvaldnieki ir jāatbrīvo. Tiek skaidrots, ka ir jāpilda likuma prasības. Diemžēl teritorijas attīstības speciālistus, kuri pildīs arī lauksaimniecības konsultantu funkcijas, pieņems ne ātrāk kā pēc mēneša. Jaunannas lauksaimniekus interesē, vai tāds speciālists būs pagastā. Nē, jo arī tāds speciālists būs viens vairākiem pagastiem.

Vairāk foto

Komentāri 8

Maija

..jā žēl gan mārkalniešu,jo līdz ar pagasta vadītāju siltās vietiņas droši vien būs jāatstāj arī daudziem ''spējīgajiem'' viņa radiem arī

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 13:08

no laukiem

Vēl gan nav zvanīts - varbūt deputāte vali izglābs, bet cerība ir - godīgā konkursā viņam Intiņu nepārspēt

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 08:48

gribu zināt!

TO VP! Kas ir zilais valis? Viņa dziedāšanu gaidīja arī Sieviešu dienas pasākumā Mārkalnē.

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 12:26

Erna

Kaut to ar brillēm, kurš vidū plātās, saeimā ievēlētu. Nu lūdzu mīlīši, tikai tā mēs no viņa tiksim vaļā un varbūt pārējie 14 deputāti vēl nebūs nojūgušies. Lai tev veicas vecais kampēj un kalnieti vienā personā.

pirms 10 gadiem, 2010.03.06 19:41

Inta

Jāj pie sava dakterīša kas apskatīs tavas smadzenes!

pirms 10 gadiem, 2010.03.06 17:50

PAR ATTĪSTĪBU!

Ja pagasta vadītājs ir strādājis ar atdevi, godaprātu un atbildības sajūtu, neviens viņu ''nenovāks''. To pierāda jaunanniešu vēlme turpmāk pārvalnieka amatā redzēt Vēsmu!Un ko gan lai citu iebilst Silirovas kundze? Mārkalnē taču saimnieko viņas protežē, cilvēks par kuru ir tikai negatīvas atsauksmes. Tāpat negatīvas atsauksmes ir par Jaunlaicenes vadītāju, Kalncempju un vēl dažiem darboņiem. Jācer, ka domē izvērtēs kā kurš ir strādājis, un pārvaldnieku vietas ieņems varoši, strādātgriboši vadītāji!

pirms 10 gadiem, 2010.03.06 15:20

$$

Ko tur nesaprast, nāk saeimas vēlēšanas ''jānovāc'' tie pagastu vadītāji, kuri pārstāv citas partijas.

pirms 10 gadiem, 2010.03.06 10:19

Vietējās ziņas