Akcentu liks uz Atzeles deviņsimtgadi 1

Nākamā gada starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2011” Alūksnes novads plāno veidot kopēju stendu ar Apes un Gulbenes novadu.

Šonedēļ tūrisma darba organizatoru tikšanās reizē uzmanības lokā atradās kopējā stenda aktivitāšu piedāvājums. Alūksnes novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītājas pienākumu izpildītāja Ingūna Dovgāne uzsver - jo plašāks un interesantāks aktivitāšu klāsts, jo lielākas atlaides maksai par izstādes stendu. Viņa atgādina, ka sākotnējā iecere bijusi veidot kopēju stendu tikai ar Gulbenes novadu, popularizējot abu novadu kopīgo tūrisma piedāvājumu – šaursliežu dzelzceļa līniju.

Līdz ar Apes novada pievienošanos domas mainījušās. “Nākamajā gadā tiks atzīmēta senā Atzeles novada deviņsimtgade. Bez Alūksnes tajā savulaik ietilpušas arī Apes, Gulbenes un daļa Balvu tagadējās teritorijas. Līdz ar to mēs nolēmām, ka savā stendā galveno uzmanību veltīsim apaļajai gadskārtai,” saka I.Dovgāne. Saistībā ar to paredzēts izveidot maršrutu pa minētajām teritorijām. Būs pieejama karte, kurā tiks atzīmēti objekti, kas noteikti jāapmeklē. Katrā šajā objektā maršruta veicēji saņems zīmogu. Akcijas noslēgumā tiks rīkots pasākums, kurā aktīvākie ceļotāji varēs tikt pie balvām.

Vienlaikus stendā katrs novads prezentēs sevi, izceļot katra īpašo piedāvājumu. Gulbenes novads uzmanību pievērsīs “Silmaču” muzejam, ar kuru nākamajā gadā saistīti lieli plāni. Apes novads reklamēs savus amatniekus, rādot ziepju gatavošanas procesu un citas ar amatniecību saistītas prasmes. Savukārt Alūksnes novads akcentu liks uz savas puses izcilākajām personībām, kas dzīvojušas katrā gadsimtā. Aktivitātēs tiks apspēlēts arī malēnieša tēls, izceļot valodu un ar to saistītos mītus.

Komentāri 1

Alise

Paldies Dovgānei, vismaz viens gudrs cilvēks. Būtu dome tik gudra un uzrīkojusi nākošgad pilsētai 900 gadi, jo novgorodas hronikās pieminēta ne tikai Atzele, bet tieši Aliste - Alūksne. Varētu vismaz reizi paspīdēt Rīgas priekšā, ka esam vecāki.

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 04:32

Vietējās ziņas