Aktīvs – jebkurā vecumā 1

Kopienu iniciatīvu fonds sadarbībā ar četrām pašvaldībām abpus Latvijas un Igaunijas robežas uzsācis īstenot projektu “Joprojām aktīvs”. Tā mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, vecākiem par 45 gadiem, iesaistīties sociālajās, ekonomiskajās un kultūras aktivitātēs, vienlaikus veicinot pierobežas reģionu attīstību un savstarpējo sadarbību.

Starp četrām pašvaldībām ir arī Apes novads, kas projektu īsteno sadarbībā ar biedrību “Apes attīstības atbalsta klubs”. Šobrīd sperts pirmais solis ceļā uz projekta piedāvāto iespēju izmantošanu. Tas ir dažādu nodarbību cikls, kas par brīvu ļaus apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Nodarbību cikls atklāts pagājušās nedēļas ceturtdienā, bet turpināsies līdz pat decembra vidum.

Iespēja paplašināt radošo darbību

“Ja nebūtu projekta, diez vai kaut ko tik neparastu varētu apgūt: pirmkārt, cik vien sevi atceros, Apē nekas tāds vēl nav bijis, otrkārt – ja arī būtu, tam vajadzētu finansiālos līdzekļus. Šobrīd esmu bez darba, tāpēc manā gadījumā tas būtu nereāli,” pašvaldības iniciatīvu atzinīgi novertē pirmās nodarbības dalībniece Iveta Loča no Apes. Kopā ar vēl vairāk nekā 20 domubiedriem viņa tajā apguvusi filcēšanu Vinetas Kalniņas vadībā. Tagad ar nepacietību tiek gaidīta otrā nodarbība, kas piedāvās auduma apdruku.

Atzinīgus vārdus par projekta aktivitātēm saka cita nodarbību dalībniece Ligita Ilgavize. Iesaistīties projektā viņu mudinājusi vēlme biežāk “iziet cilvēkos”. “Man jau ir tas vecums, kad esmu izkritusi no sabiedrības aprites. Arī darba man nav. Skaitos pašnodarbinātais, kas piepelnās gadījuma darbos,” atklāj L.Ilgavize. Projekta nodarbībās viņa saskata iespējas iegūt kaut ko jaunu sev, kā arī paplašināt savu darbības loku. Kundze atklāj, ka iztiku pelna ar pērļošanu. Nu to varēs papildināt ar cita veida darbiem.
Par pirmajā nodarbībā gūto pieredzi abas dāmas ir sajūsmā. “It kā darbojāmies tikai dažas stundas, taču paspējām ļoti daudz iemācīties,” saka I.Loča. Viņa pauž apņēmību apmeklēt visas nodarbības, ja vien būs tāda iespēja. Atšķirībā no L.Ilgavizes, kas jau saredz iespēju, kur jauniegūtās iemaņas izmantot, I.Loča pagaidām tās plāno pielietot tikai sev noderīgu lietu izgatavošanā. “Uzsākt kaut ko savu būtu ļoti brīnišķīgi, taču viss apstājas pie materiāliem nepieciešamajām finansēm un cilvēku pirktspējas,” viņa norāda.

Piedāvā iedzīvotājiem saistošas nodarbības
Apes novada domes izglītības darba speciāliste Gunta Ļuļe informē, ka arī turpmāk nodarbības notiks ik ceturtdienu, piedāvājot par brīvu apgūt dažādas iemaņas. Keramikas un porcelāna izstrādājumu veidošana, ziepju izgatavošana, sukāžu gatavošana, dāvanu noformēšana, svētku dekoru un rotājumu pagatavošana – tā ir tikai daļa nodarbību, kurās turpmāk varēs iesaistīties Apes novada iedzīvotāji.

Šīs tēmas izvēlētas, aptaujājot iedzīvotājus un noskaidrojot viņu vēlmes. Nodarbību grafiks saskaņots ar pārējiem projekta sadarbības partneriem, kuru pašvaldībās dzīvojošie var apmeklēt jebkuru nodarbību. Tādas pašas iespējas ir arī Apes novada pārstāvjiem, kas tā var paplašināt apgūstamo prasmju un iemaņu loku. Visām nodarbībām nepieciešamie materiāli tiek iegādāti par projekta līdzekļiem.

G.Ļuļe uzsver, ka projekta dalībnieki var piedalīties visās vai tikai atsevišķās nodarbībās. Pieteikties tām vēlams vismaz pāris dienas iepriekš. Tas vajadzīgs, lai organizatori varētu sagādāt visiem nepieciešamos materiālus. Vairāk par nodarbību tēmām, to norises laikiem un vietām var uzzināt, zvanot pa tālruni 64307215. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālo atbalstu.

Komentāri 1

..

malači apenieši, interesantas nodarbes pie jums notiek!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 16:12

Vietējās ziņas