Alsviķos nodeg māja 1

Alsviķu pagasta “Kalēju” mājas vairs nav. Palicis vien skurstenis, kurā degošie sodrēji bija ugunsgrēka iemesls. 19.janvārī pulksten 2.31 izsauktie glābēji konstatēja, ka māja deg ar atklātu liesmu visā platībā, tāpēc to glābt nebija iespējams.

Atrastas citas dzīvesvietas
Pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko informē, ka mājā dzīvojošā sirmgalve stāstījusi par sodrēju aizdegšanos skurstenī. Viņa redzējusi, kā no skursteņa šāvušās liesmas un dzirksteles. Tas dedzis rūkdams un liesmas izplatījušās. Sieviete atzinusi, ka dūmvadi nav bijuši tīrīti.

“Tagad vecā sieviete ir apmetusies pie mazmeitas, kur acīmredzot arī paliks. Savukārt vīrietis ir aizbraucis pie savas civilsievas. Tas nozīmē, ka nodegušās mājas iemītnieku dzīvesvietas jautājums pagaidām ir atrisināts. Palīdzēsim nokārtot sadegušo dokumentu atjaunošanu, kā arī sniegsim sociālo atbalstu ar apģērbu, ēdienu un vienreizēju naudas pabalstu,” stāsta J.Griščenko.

Glābējus izsauc novēloti

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans apstiprina, ka ugunsgrēka iemesls ir bojātas un netīrītas apkures ierīces. Iestājoties aukstam laikam, tas ir galvenais ugunsnelaimju iemesls. “Izsaukums uz ugunsgrēka vietu bija nokavēts, tāpēc māja diemžēl nodega. Mājas iemītniecei nebija telefona, tāpēc vajadzēja iet apmēram kilometru pie tuvākajiem kaimiņiem, taču šādā situācijā katra minūte ir svarīga,” skaidro I.Dovgans.
Statistikas dati apliecina, ka dūmvadu degšana palaikam notiek visā valstī. Ugunsdrošības noteikumos ir uzsvērts, ka ir jāseko apkures ierīču tehniskajam stāvoklim un dūmvadu tīrīšanai pirms apkures sezonas. “Tagad ir pārbaudes laiks, kurā atklājas, vai un kā tas tiek darīts. Apkures laikā var konstatēt visas problēmas,” atzīst I.Dovgans.

Lētāk ir sakārtot apkuri
Uz ugunsgrēka vietu izbrauca divas autocisternas ar glābējiem. Protams, tagad nevar izmantot ūdens ņemšanas vietas, jo tās ir aizsalušas. Būtu vajadzīgs laiks, lai piekļūtu ūdenim, kuru klāj biezs ledus.

“Daudzās lauku viensētās nemaz nav ūdens ņemšanas vietu, arī Alsviķu pagastā, kur nodega māja. Tas nozīmē, ka šādos laika apstākļos rodas problēmas gan ar apkures ierīcēm, gan arī ar ugunsgrēku dzēšanu. Tāpēc aicinu pievērst uzmanību gan apkures ierīču stāvoklim, gan kurināšanas režīmam, jo tas šobrīd ir ļoti svarīgi,” norāda I.Dovgans. Lai gan laika apstākļi šobrīd nav labvēlīgi dūmvadu tīrīšanai, tomēr nevajadzētu riskēt, cerot, ka nekas nenotiks, ja šis darbs nav veikts.

Komentāri 1

priekš kam

muļķim mājas. Izsūtīja gudros uz Sibīriju, pievāca mājas, te nu rezultāts.

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 11:01

Vietējās ziņas