Alsviķos sāks cīņu ar latvāņiem 2

Alsviķu pagasta pārvalde šopavasar apņēmusies sākt nopietnu cīņu ar latvāņiem, jo no visiem Alūksnes novada pagastiem Alsviķos šā auga ir visvairāk.

Pagasta pārvalde veiks latvāņu apkarošanu savos īpašumos un liks to darīt arī fiziskām un juridiskām personām, kā īpašumus pārņēmuši latvāņi. Kā visefektīvāk ar latvāņiem cīnīties, stāstīs 21.marta seminārā Alsviķu kultūras namā, uz ko aicināts ikviens interesents.
“Darīsim visu, lai cilvēki sakoptu savas teritorijas, tādēļ piektdien, 21.martā, pulksten 10.00 rīkosim semināru Alsviķu kultūras nama zālē. Tajā par latvāņu apkarošanas metodēm stāstīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākā speciāliste augkopībā Ingrīda Šteinberga. Aicinām šo semināru apmeklēt arī citu pagastu iedzīvotājus, kam tas ir aktuāli,” stāsta Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagastu teritorijas attīstības speciāliste Ārija Rone.

Semināru rīkos kopā ar ikgadējo informatīvo dienu lauksaimniekiem, sniedzot jaunāko informāciju par valsts un Eiropas Savienības atbalstu, izmaiņām nodokļu likumdošanā. “Apzinām īpašniekus, kuru zemē Alsviķu pagastā ir latvāņi – viņiem nosūtīsim vēstules ar aicinājumu apmeklēt semināru. Darīsim visu iespējamo, līdz cilvēki sapratīs, ka nevar dzīvot, kā ir. Pagasta komunālās daļas vadītāju Aivaru Loginu esam nosūtījuši uz apmācībām, lai iegūtu apliecību darbam ar ķīmiskām vielām pret latvāņiem,” stāsta Ā.Rone. Viņa uzsver – zināmas ir vairākas metodes, kā cīnās pret latvāņiem, piemēram, tos regulāri pļaujot, apstrādājot ar ķīmiskām vielām, uzarot zemi. “Var šo teritoriju noganīt ar gaļas lopiem, aitām, kuriem garšo latvāņu dzinumi un nav kaitīgi. Bet, ja latvāņu teritorija ir ciema centrā, šī metode atkrīt,” saka Ā.Rone.

Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītāja Ingrīda Sniedze uzsver – pagasts rādīs priekšzīmi cīņai ar latvāņiem un gādās, lai seko pārējie, jo cīņā pret latvāņiem jāiesaistās visiem kopā. “Šogad latvāņu teritorijas pašvaldības zemē centīsimies ierobežot vēl vairāk, nekā pērn. Pagājušajā vasarā Alūksnes novada Pašvaldības policija sadarbībā ar Augu aizsardzības dienestu vairākiem īpašniekiem Alsviķu pagastā piemēroja soda naudu par teritorijām, kas aizaugušas latvāņiem,” saka I.Sniedze.

Komentāri 2

Latvānis

Nu tad beidzot atcerējās par mums pagastā!

pirms 7 gadiem, 2014.03.17 15:48

azl

Nu nu, nedod Dievs, ka tā nebūs! Personīgi salasīšu sēklas un iesēšu Jūsu īpašumos, lai redzētu cik skaisti aug!

pirms 7 gadiem, 2014.03.17 23:08

Vietējās ziņas