Alsviķos top brīvdabas estrāde 5

Alsviķiešu sen lolotais sapnis par brīvdabas estrādi tiks īstenots pavisam drīz. Uzkalniņā aiz pagasta kultūras nama jau redzamas estrādes aprises.

“Paredzēts, ka maija beigās varēsim atklāt jauno estrādi. Tiesa, šobrīd ir grūti prognozēt, vai tas būs iespējams. Zeme vēl ir slapja, un darba vēl ir ļoti daudz. Tagad SIA “RCI Gulbene” strādnieki intensīvi strādā,” stāsta Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane.
Rudenī tika betonēti estrādes pamati, bet līdz ar salu darbu vajadzēja pārtraukt. Šopavasar ir saslietas metāla konstrukcijas un uzlikts jumts. Estrādes būvniecība ir iekļauta Eiropas lauksaimniecības fonda atbalstītajā projektā, kurā paredzētā kultūras nama rekonstrukcija un modernizācija jau ir veikta. Tā kopējās izmaksas ir 165 000 latu, 75 procenti ir Eiropas fonda finansējums un 25 procenti – pašvaldības. “Skatīsimies, cik naudas varēsim izlietot estrādes būvdarbiem, jo ir ievērojams budžeta samazinājums. Varbūt vajadzēs iztikt bez skatītāju soliem vai kaut kā cita,” atzīst M.Ramane. Domājot ekonomiski, estrādei tika izraudzīta vieta aiz kultūras nama, jo tur ir vieglāk un lētāk pievadīt elektrību. Turpretim parkā estrādes elektrificēšanai vajadzētu daudz vairāk līdzekļu. “Turklāt tagad estrāde nebūs uz līdzenas vietas un skatītāji no uzkalniņa labāk pārredzēs uz tās notiekošo. Lietus gadījumā varēs pārcelties uz kultūras namu, tas ir praktiski un izdevīgi,” skaidro M.Ramane. Tiesa, estrāde būs volejbola laukuma vietā. Taču to paredzēts ierīkot turpat, kur ir basketbola un futbola laukums.

Komentāri 5

Moda

Ja Alūksnes pilsētas tautas nama darbinieces būtu uz pusi tik aktīvas, kādas ir dažos pagastos, tad Alsviķos estrādes celšana manuprāt būtu uzkatāma par nelietderīgu naudas izšķiešanu,jo tikai dažu kilometru attālumā ir pilsēta ar lielisku estrādi, taču kā pieredze rāda jau gadiem ilgi Alūksnes tautas namā nestrādā sava amata meistari. Ja darbu var apvienot pilsētas tautas namā ar darbu pagasta tāda paša veida iestādē, tad jautājumi šeit izpaliek. Kāds darbs, tādi rezultāti :(((((((( .

pirms 11 gadiem, 2010.04.18 20:13

kasiere

Malači šeit tiešam vajadzīga estrāde un biļešu automāts. Pasākumu te vairāk, kā visās pilsētas kultūras iestādēs kopā!

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 20:16

Nu, fantastiski,ka būs tāda estrāde.Vispār jau Alsviķu pagasts ir uz ef, ef .......

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 16:48

Vietējās ziņas