Alsviķu kultūras namā atkal kūsās dzīvība 1

Pēc pusgadu ilgiem remontdarbiem Alsviķu kultūras namā sākusies pošanās atvēršanas svētkiem “Nama acīs atkal gaisma spīd”, kas plānoti sestdien, 27.februārī, pulksten 19.00.

Kaut gan vizuāli kultūras nama iekštelpas būtiskas pārmaiņas nav skārušas, tā vadītāja Marina Ramane uzsver: remontdarbu laikā paveikts ne mazums svarīgu lietu, ko varbūt nevarēs saskatīt, bet pavisam noteikti varēs sajust. “Neviens īpaši neredzēs to, ka ir nomainīta elektroinstalācija, daļēji atjaunota apkure un no jauna ierīkota ventilācija. Tajā pašā laikā mēs varēsim justies drošāk un komfortablāk,” viņa uzskata. Līdztekus šiem darbiem modernizētas tualešu telpas, kuras pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vēl rasta iespēja dušas kabīņu izveidei skatuves aizkulisēs, ko turpmāk pēc koncertiem varēs izmantot mākslinieki un kolektīvu dalībnieki.

Pulcēs vienkopus pašmāju māksliniekus

Par atvēršanas svētku galvenajiem viesiem izvēlēti pašmāju amatiermākslas kolektīvi. M.Ramane norāda, ka tieši viņi šo brīdi gaidījuši visvairāk, jo pēc sezonas atklāšanas rudens pusē kolektīvi bijuši spiesti mēģinājumus aizvadīt citu iestāžu telpās. “Pagasta pārvaldes mazajā zālē notika ansambļa un teātra studijas mēģinājumi. Pretī nāca Alsviķu profesionālās skolas direktore Anita Palma, kas atvēlēja zāli deju kopas “Jandāls” un senioru deju kolektīva mēģinājumiem,” viņa iepazīstina ar rastajiem risinājumiem.

Nu šajos apstākļos apgūto kolektīviem būs iespēja demonstrēt atvēršanas svētku laikā. Viņiem piebiedrosies Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Strautiņu filiāles audzēkņi. Uzrunāti arī Alsviķu profesionālās skolas audzēkņi. “Gribam pasākumā sapulcināt visus vietējos, kas kaut ko dara un kuriem šie atvēršanas svētki daudz nozīmē,” apgalvo M.Ramane. Pēc svinīgās daļas visi tiks aicināti uz atpūtas vakaru, kurā spēlēs grupa “Rolise”. Vakara gaitā gaidāmi dažādi pārsteigumi.

Pirmos kultūras namā uzņems bērnus

Tiesa, šis nebūs vienīgais pasākums, kas plānots Alsviķu kultūras namā. Divas dienas pirms atvēršanas svētkiem, proti, 25.februārī Alsviķos viesosies Rīgas Leļļu teātris “Divi” ar bērniem domātu izrādi “Par lāčuku, kas nepazina ziemu”. Savukārt svētdien, 28.februārī, Alsviķos notiks grupas “Eolika” koncerts, kas veltīts viņu darbības 30 gadu jubilejai. Kultūras nama vadītāja informē, ka biļetes uz koncertu iespējams iegādāties jau šobrīd, telefoniski vienojoties par to saņemšanu. Tāpat viņa ziņo, ka ar šiem pasākumiem kultūras dzīve Alsviķos nerimsies, jo tiem, kas nebūs paspējuši to izdarīt, marta vidū tiks rasta iespēja noskatīties Jāņa Streiča filmu “Rūdolfa mantojums”.

Komentāri 1

Vietējās ziņas