Alūksnē būs Glika dienas

Atzīmējot mācītāja Ernsta Glika 360.jubileju un 325 gadus Bībeles tulkojumam, šogad no 7. līdz 13.jūnijam Alūksnē atkal notiks Glika dienas, informē Bībeles muzeja pārstāve Solveiga Selga.

7.jūnijā Glika dienu svinīga atklāšana ar koncertu ērģelēm, saksofonam un solo “Dāvida dziesmas” pulksten 18.00 notiks Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā piedalīsies Artis Sīmanis, Kristīne Gailīte un Kristīne Adamaite. Bībeles muzejs pulksten 13.00 šajā dienā piedāvās lekcijas par dažādām garīgām tēmām un izstādi par Alūksnes novadā dzimušajiem rakstniekiem un viņu grāmatām.

8.jūnijā pulksten 11.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks svētku dievkalpojums, ko vadīs arhibīskaps Jānis Vanags. Pēc dievkalpojuma pulksten 13.00 būs novada muzikālo kolektīvu garīgās mūzikas koncerts “Debesis ir tuvu klāt”.

9.jūnijā Alūksnes muzejā pulksten 14.00 tiks atklāta izstāde “Trejdeviņi Rīgas torņi”, būs tikšanās ar mākslinieku Klāvu Veinbahu.

10.jūnijā pulksten 19.00 sadarbībā ar Alūksnes luterāņu draudzi pie Glika ozoliem notiks gan vietējo, gan kaimiņu novadu draudžu koru un pašas draudzes kopīga vakarēšana, ugunskurs, brīvdabas filma un garda zupa.


11.jūnijā pulksten 10.00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā notiks Glika piemiņai veltīts pasākums, ieradīsies ģimnāzijas draugi no Vetinas (Vācija), kas ir Glika dzimtā vieta.


12.jūnijā pulksten 10.00 no Alūksnes tūrisma un informācijas centra būs iespēja doties ekskursijā “Pa Glika pēdām” ar autobusu uz tām vietām, kur Ernsts Gliks izveidoja pirmās skolas – Alūksni, Zeltiņiem un Opekalnu un pieguļošajām teritorijām. Ekskursijai jāpiesakās līdz 6.jūnijam tūrisma un informācijas centrā vai pa tālruni 29130280, vai e-pastu “[email protected]”. Savukārt Alūksnes muzejā pulksten 14.00 notiks lekcija “Ernsts Gliks un viņa pedagoģiskā darbība”, bet Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā pulksten 19.00 - Jāņa Kurševa koncerts.


13.jūnijā pulksten 18.00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā būs 9.klašu izlaidums.


“Alūksnes tradīcija saistībā ar Gliku ir bijusi gadu gadiem, kādreiz pasākumi notika biežāk, pēdējā laikā - ik pa pieciem gadiem. Lielu iniciatīvu ir uzņēmusies Alūksnes novada kultūras nodaļa, kura ir galvenā finansētāja, un tie, kas uzaicinājuši viesmāksliniekus un gādā par tiem. Patiesībā jau visi sadarbojamies – gan mēs, Bībeles muzeja darbinieki, gan Alūksnes novada kultūras nodaļa, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija. Esam līdzdalībnieki un pasākumu organizēšanā un norisē piedalīsimies vienlīdzīgi,” saka S.Selga.


Visi Glika dienu pasākumi ir par brīvu.


Vietējās ziņas