Alūksnē datorprasmes apgūst 111 "Pieslēdzies, Latvija!" dalībnieki 1

Piecpadsmit Vidzemes reģiona, Limbažu un Salacgrīvas skolotāji šogad aktīvi iesaistījās "Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvā "Pieslēdzies, Latvija!", datorprasmēs apmācot 914 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Nesen skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no visas Vidzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu. Par to informē "Lattelecom" Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Līga Bite.


"Alūksnes novada vidusskolas skolotājas Līgas Krūmiņas vadībā datorprasmes apguva 111 Pieslēdzies, Latvija! dalībnieks. Visvairāk no tiem – 64 procenti – bija pirmspensijas vecumā, katrs piektais seniors – tikko sasniedzis pensijas vecumu (63 – 70 gadi). Savukārt vecākā Alūksnes novada dalībniece Ligita Goluba datorprasmes apguva 77 gadu vecumā. 39 procenti alūksniešu apmeklēja Pieslēdzies, Latvija! kursu 2. līmeni, savukārt gandrīz trešdaļa mācības uzsāka ar pirmo līmeni, tikko iepazīstot datoru," stāsta L.Bite.

Pieslēdzies, Latvija! pasniedzēja Līga Krūmiņa skaidro, ka seniori paliek arvien gudrāki un gudrāki, uzdod specifiskus jautājumus, un uz nodarbībām nāk nobruņojušies ar sagatavotiem uzdevumiem skolotājam. "Tas man tiešām bija pārsteigums,” atzīst skolotāja.


L.Krūmiņas audzēkne Gaida Lāce saka: "Visvairāk mani interesēja ibankas apgūšana, un tas man arī izdevās. Esmu iemācījusies internetā atrast visdažādākās lietas un receptes, kas man personīgi ļoti noder. Smejos, ka skolotāja mums zināšanas mutē lēja kā ar karotīti." 


Vislielākais dalībnieku skaits datorprasmes apguva Cēsīs (117) un Alūksnē (111). Lielākoties mācības norisinājās latviešu valodas plūsmā, izņemot Varakļānu novadu, kur 30 no 49 dalībniekiem prasmes apguva krievu valodā.  Trešdaļa dalībnieku ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības uzsākot pirmajā līmenī, savukārt 37% procenti apguva 2.līmeņa mācības un 30 procenti – 3.līmeni. Reģiona vecākais dalībnieks ir 88 gadus vecais limbažnieks.

Komentāri 1

hohoho!

Vot brīnums! Kurapatkinam naudas atradusies šlipsei! Nesen kā bija ārzemnieki, klusībā šausminājās, ka mūsu amatvīri uz darbu nāk kā mehanizatori.

pirms 6 gadiem, 2014.12.11 20:57

Vietējās ziņas