Alūksne gaida svētkus 11

Alūksne ir saposusies saviem ikgadējiem Pilsētas svētkiem, kuru devīze šogad ir “Ar saknēm Alūksnē, ar zariem pasaulē”. Par godu tam dažādās vietās pilsētā ir izvietoti dizaina objekti – koki, to autors ir dizainers Ivars Vecāns.

Tāpat kā pērn, Alūksnes Pilsētas svētku emblēma izveidota jau daudzus mēnešus pirms svētkiem, rotājot svētku afišas, skrejlapas, interneta vidi, bet noslēgumā kā dizaina objekts ir skatāms pilsētā. “Reti kurā pilsētā ir šāds reklāmas stils, tādēļ ar to arī varam lepoties,” – pārliecināts dizainers. Kopumā izveidoti desmit objekti, kas izvietoti pie Bībeles muzeja, administratīvās ēkas laukumā, pie ziedu piramīdas parkā, Rīgas un Pils ielas krustojumā, pie ģimnāzijas, pie ceļa, kas Alūksnē ievijas no Gulbenes puses.

Ar savu “odziņu”

“Daudzi domā, ka tam jābūt dabīgam kokam tradicionālā izpratnē, bet kā dizainers vēlējos radīt ko interesantu – elementu ar savām īpatnībām. Tam ir stumbrs, zari ar auglīšiem – kas tie par auglīšiem, to katrs var iztēloties pats,” raksturo I.Vecāns. Viņš ir bijis daudzu pilsētu svētkos, kur vienmēr novērtē atšķirīgo. I.Vecāns ir pārliecināts, ka arī Alūksnei ir jābūt savai “odziņai”. “Mēs nekad Alūksnē nevarēsim pretendēt uz ko tādu kā Ventspilī, piemēram, izveidojot milzu ziedu ceļu. Turklāt daudziem Alūksnē ir stereotipi, ka svētkos visu vajag ļoti ierastu, kas redzēts citās pilsētās – tā ir špikošana. Uzskatu, ka vērtīgs ir objekts, kas raksturīgs tikai vienai pilsētai. Šis koks ir draisks, priecīgs, vienkāršs, bet ar savu knifiņu,” pārliecināts mākslinieks. Viņš uzskata - alūksniešiem vajag priecāties par Pilsētas svētkiem, nevis meklēt adatu siena kaudzē. “Zinu, ka svētki šogad būs ļoti krāšņi un labi – ne sliktāk kā citur, par ko padomājušas kultūras darbinieces. Tāpat arī gribētos, lai Alūksnē tiek vairāk novērtēti vietējie cilvēki un izdarītas elementāras lietas,” pašvaldības vadošajiem vēl I.Vecāns.

Gaidāma dzīvīga nakts

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda - svētdienas nakts pilsētā būs dzīvīga un trokšņaināka nekā ierasts. “Sestdien no pulksten 21.00 līdz 3.00 pie administratīvās ēkas notiks svētku koncerts – balle, tādēļ svētku rīkotāji jau iepriekš atvainojas tuvējo māju iedzīvotājiem, ja pasākums radīs kādas neērtības, vienlaikus aicinot būt saprotošiem, jo - Alūksne savus Pilsētas svētkus svin tikai reizi gadā,” saka E.Aploka.

Komentāri 11

puika

Kad reiz pienāks tā laimīgā diena un mēs paši beigsim ķengāt viens otru. Svētki taču bija skaisti.Lai sokas Ivaram, labs skatījums viņam, un organizatoriem. Prieks, ka šogad tika apdzīvots skvērs pie tautas nama.

pirms 10 gadiem, 2010.08.01 10:49

es domāju, ka tas ir slavenais astoņkājis Pols!

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 15:06

par savu naudu

lūdzu, kāpēc ne. Ja pa godīgu bāreņu maksātiem nodokļiem, tad sekos Dieva sods.

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 08:14

Pirms neizlasīju rakstu, domāju, ka tas ir improvizēts salūts

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 00:04

va tad nemaz nav iztēles? jauki veidojumi,patīk!

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 22:46

Šos ,,veidojumus,, , par kuriem droši vien izgāzta ,,barga nauda,, par kokiem nosaukt gan būtu nedaudz pārdroši... Un tās ir viss svētku rotājums?????

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 22:44

Vietējās ziņas