Alūksnē - izrāde “Gribu bērnu!” 1

Ja vēlaties dzīvē gūt vēl vairāk pozitīvu emociju, tad 18.jūlijā pulksten 19.00 jādodas uz Alūksnes Pilssalas estrādi, lai noskatītos muzikāli pozitīvu izrādi “Gribu bērnu!”. Tās veidotāji, “Pannas teātris”, izrādi nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās.


“Izrādes iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo. Vajag tikai sev pateikt, ka gribēt vairāk ir normāli un jēdzīgi - ne tikai cilvēku skaita izpratnē. Tautā mīlētie aktieri Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Marija Bērziņa un Aldis Siliņš grib vairāk. Kāpēc gan neiesvilināt skatītāju sirdīs patiesas ilgas un emocijas par savstarpējo attiecību dzīvinošo spēku, tieši šādam nolūkam veidotā izrādē, turklāt ārpus seriāla “UgunsGrēks” rāmjiem, kur šos aktierus jau esam iepazinuši. “UgunsGrēks” ir ilgākais latviešu dialogu seriāls pašmāju televīzijas vēsturē. Tā situācijas, notikumus un tekstus rada divas simpātiskas latvietes – Gunta Kalniņa un Inta Bernova, kuras ir arī jaunās komēdijas “Gribu bērnu!” autores,” izrādi raksturo “Pannas teātra” izrāžu organizatore Antra Rijniece.

G.Kalniņa un I.Bernova uzsver – katram no mums ir nācies piedzīvot nelaimīgu mīlestību. “Sāpējis ir pat tad, ja tas pirmo un vienīgo reizi noticis bērnudārzā. Tā ir vispārcilvēciska lieta, kas ir pazīstama ikvienam. Tāpēc mums šķita būtiski uzrakstīt stāstu par diviem cilvēkiem, kas šādu vilšanos ir piedzīvojuši, nolēmuši aizvērties kā austeres un savas pērles vairs nevienam nerādīt. Par laimi atrodas enerģiski draugi, kas piespiež viņus šīs bruņas noņemt un atkal sākt uzticēties pasaulei un cilvēkiem,” atklāj komēdijas “Gribu bērnu!” autores.

Izrādē “Gribu bērnu!” aktrise Maija Doveika iejutīsies mūzikas skolotājas Agneses lomā. Viņa norāda – izrāde ir stāsts par to, kā atrast savu otru pusīti, lai visi skaistie sapņi realizētos. “Tas ir stāsts par ne pirmā svaiguma mazpilsētas cilvēkiem, kuriem nevedas un nedabūnas. Kad beidzot pie apvāršņa parādās labs pretendents, izrādās, katrs apaudzis ar savu pieredzi, kas apgrūtina kopā sanākšanu,” saka M.Doveika.

Aktieris Ģirts Ķesteris izrādē atveido Lotāru. “Mēs gribam ticēt, ka mums kādreiz viss būs. Bērni, ģimene, lauku mājiņa. Bet tad tu saproti – tik daudz ambīciju, nepadarītu darbu, karjeras iespēju, sāpīgu attiecību... Tomēr pienāk brīdis, kad zemapziņa jeb pirmatnējais instinkts saka – es gribu! Gribēt bērnu nozīmē kustību uz priekšu, iziešanu ārā no sava šaurā loka un atgriešanos pilnasinīgā, foršā un mīlestības pārpilnā vidē, ko sauc par normālu dzīvi,” domā Ģ.Ķesteris.

Izrādes radošā komanda: režisors Juris Rijnieks, scenogrāfs Ivars Noviks, komponists Niks Matvejevs un autores – Gunta Kalniņa un Inta Bernova sola, ka pozitīvu emociju jaunajā izrādē netrūks. Tas liks katram no skatītājiem pasmaidīt, sniedzot sirsnīgas emocijas un smieklus divu stundu garumā. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā (Dārza ielā 11, 1.stāvā) un “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Komentāri 1

es arī gribu!

Es iešu - gribas kārtīgi izsmieties! Ceru, ka tur to varēs izdarīt!

pirms 6 gadiem, 2014.07.14 15:34

Vietējās ziņas