Alūksnē nebūs spēļu zāļu? 20

Alūksnes novada pašvaldības deputāti veco gadu noslēdza un jauno sāk ar apņemšanos šogad no Alūksnes pilsētas centra izskaust spēļu zāles.

Alūksnes novada pašvaldības decembra sēdē deputātiem bija nepieciešami pat divi balsojumi, lai pieņemtu lēmumu par atļauju atvērt spēļu zāli Lielā Ezera ielā 4. Pēc pirmā balsis deputātu balsojums sadalījās tā, ka lēmums vispār netika pieņemts. Tam sekoja atkārtotas diskusijas, pēc kurām tomēr nolēma atļaut SIA „DLV” atvērt spēļu zāli un organizēt azartspēles Lielā Ezera ielā 4, kur jau līdz šim ir atradusies SIA „Bliks” spēļu zāle.

Iedzīvotāji ir pret
Pašvaldības Tautsaimniecības un teritoriālās komitejas apvienotajā sēdē decembrī SIA “Bliks” pārstāvji uzsvēra, ka šajā spēļu zālē tiek nodrošinātas sešas darba vietas un četru darbības gadu laikā nav bijušas iedzīvotāju sūdzības. Deputāte Elita Laiva gan atzina, ka pašvaldības rīcībā ir Valsts policijas Alūksnes iecirkņa informācija. Tajā norādīts, ka, kopš pastāv spēļu zāle “Aladins”, ir saņemtas Lielā Ezera ielas 4. mājas iedzīvotāju sūdzības par naktsmiera traucēšanu, jo spēļu zāles apmeklētāji bieži skaļi uzvedas uz ielas. “Tāpat policijā ir bijuši izsaukumi uz spēļu zāli “Aladins”, kad tajā vai pie tās notiek kautiņi, traucējot sabiedrisko kārtību un mieru. Ir arī saņemti ziņojumi par izraustītām puķēm no puķu dobēm,” stāsta E.Laiva.
Par spēļu zāles atvēršanu Lielā Ezera ielā Alūksnes novada pašvaldība organizēja iedzīvotāju aptauju. Tajā tika saņemti apmēram 100 viedokļi no iedzīvotājiem, iestādēm, reliģiskām organizācijām. No tiem tikai četri bija izteikti par labu spēļu zālēm - visi pārējie viedokļi bija pret. Biežāk minētie argumenti spēļu zāles darbības neturpināšanai bija, ka degradē cilvēkus, rada atkarību, Alūksnē jau spēļu zāļu pietiek, apdraud apkārtējos, bojā pilsētas centra kopiespaidu.

Nav pamata atteikt
Domes decembra sēdē pašvaldības jurists Arturs Upīts norādīja, ka šajā gadījumā pašvaldībai nav iemesla nedot atļauju spēļu zāles darbībai, jo tās vieta neatbilst Azartspēļu un izložu likumā noteiktajiem ierobežojumiem. “Ja pašvaldība atsaka atļaujas piešķiršanu bez argumentēta pamatojuma, var sekot lēmuma pārsūdzība no uzņēmuma puses par kaitējuma radīšanu,” saka A.Upīts.

Deputāts Verners Kalējs iestājās pret atļaujas izsniegšanu, uzsverot, ka spēļu zāles ir vietas, kas vistiešāk apdraud sabiedrības drošību. Viņš uzskata, ka soda nauda, ja tādu piemērotu, tāpat būtu mazāka nekā kaitējums sabiedrībai kopumā no spēļu zāļu esamības. “Deputāti taču pārstāv iedzīvotājus, tādēļ mums ir jāņem vērā cilvēku viedoklis,” sacīja V.Kalējs. Deputāte Zinaida Silirava pauda neizpratni, kādēļ pašvaldībai jāatļauj spēļu zāles darbības turpināšanu, tādējādi balsojot pret iedzīvotāju vēlmēm.

Ierobežos reklāmu
Domes sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ainars Melders norāda, ka šis jautājums tika skatīts arī sociālo jautājumu komitejas sēdē. Tās deputāti rosinājuši ierobežot reklāmu pie spēļu zāles, bet uz ieejas durvīm izvietot uzrakstu par azartspēļu atkarību un to kaitīgumu. “Komitejā diskutējām arī par to, ka Alūksnes pilsētu varētu pasludināt brīvu no visām trim spēļu zālēm – pie šā jautājuma vajadzētu atgriezties un atkārtoti skatīt janvāra sēdē. Ja mēs aizliedzam vienas spēļu zāles darbību, tad tāpat ir jādara ar abām pārējām,” pauda A.Melders.
Vairāki deputāti pievienojās šim ierosinājumam, tādējādi turpmāk paužot vienotu nostāju attiecībā uz spēļu zāļu atrašanos pilsētā vispār.

Komentāri 20

Liene

Vai tiešām neredzat,kādu lāstu šai pilsētai nes spēļu ELLES ,tad nav ko brīnīties,ka te sabruks viss un visiem.Pilsētas centrs-kautiņu un asiņu placis.

pirms 10 gadiem, 2010.02.13 13:32

zīme

Slēgt visas spēļu zāles Alūksnē!!!Ko dara vietējā vara,neredz tās riebeklības,kundziņi un kundzītes lemjiet ātrāk!

pirms 10 gadiem, 2010.02.13 13:27

red-bul

Domāju ,ka
1kārt- slēgt vajadzētu Aladinu, neesmu nekad tur pat iegriezies, jo par to vietu esmu dzirdējis ,ka tur tiek piedāvāti , ne tikai, spēļu zāles pakalpojumi.Aladina burvju lampai jānodiest.Vasarā durvis vaļā, strādnieces ie ieejas durvīm tērzē ar gandriiz katru garāmgājēju, uzsmēķē- fui!
2kārt-Džokers- par šo iestādi varu teikt tikai to ,ka principā nepatīk, vienreiz biju., bet tur pat elpot nav ko!-CLOSE

pirms 11 gadiem, 2010.01.10 08:38

:(((

Es gan vairāk priecātos, ja šeit būtu ziņa, ka kaut ko atver un cilvēkiem būs darbavietas. Spēļuzāles nav labi, bet tā ir katra cilvēka brīva izvēle, bet ja vairumam nav izvēles vispār, ko tad darīt? Vai braukt projām?

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 12:44

hmm

Es gan vairaak nodzeru nekaa nospeeleeju..... un kaada jeega ?

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 17:42

Lasvegasa ha-ha. Nevis laimētavas, bet pad....uves !Lai tik slēdz ciet.Domāju, ka tas būtu darāms arī valsts līmenī.Un visiem nemaz nav pieejams i-nets,lai tur spēlētu.
Lai labāk Alūksnē atver kādu ražotni, lai cilvēkiem būtu darbavietas un arī novadam kāds labums.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 14:12

spelmanis

zaļo gaismu spēļu zālēm Alūksnē! vai tad nevarētu valsts mērogā atrisināt šo jautājumu - aizliegt spēļu zāles pārējā Latvijas teritorijā un Alūksni pārvērst par mazo Lasvegasu!

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 10:48

Jānis

http://sva.vi.gov.lv/files/atkaribas/atkaribu_izraisoso_vielu_lietosanas_izplatiba_iedzivotaju_vidu.pdf

Palasiet, padomājiet par reālām tautas problēmām, ne iedomātām.

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 21:55

Ta

Un atkal cik cilvēki paliks bez darba, tā jau Alūksnē viss tiek aizvērts...

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 21:31

kode

Sen bija laiks visas spēļu zāles patriekt no Alūksnes. Vēl nesen pietika bezkaunības spēļu zāli saukt par ''Diplomātu centru"" - haha un rakstīt ''laimētava''. Kur var būt tāda nesodīta nekaunība?

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 20:26

east

spelu zales arpus pilsetas centra! piemeram zeltinu vai strautinu kara baze daudz brivu talpu!

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 19:12

Braukšot spēlēt uz Smilteni, Valmieru... Ko tik piezemēti, tad jau labāk uzreiz uz dzīvi Lasvegasā pārcelties :)

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 14:10

Neesmu Alūksniete un manu ģimeni paldies dievam šī problēma neskar,bet skar manu paziņas ģimeni un tas ir šausmīgi,kad es šajā lietā nevaru neko palīdzēt.labāk lai kādreiz iedzer nekā katru dienu sēž tajā zanķī un notērē vairāk naudas nekā nopērkot pudeli degvīna.

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 13:21

Nespēlētājs

Vienu var atstāt,lai nesmilkst atkarīgie! Diez vai no tā ir labums pilsētai,drīzāk to īpašniekiem..

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 13:20

cccccc

Un tas smirdiogais jokers centra to jau sen ciet vajadzeja

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 11:24

ha

Ha..cik tad aizbrauks uz Smilteni spēlēt,viens divi...pieci.

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 11:11

West

Jaukiņi, es spēlēju un lai to darītu vnk braukšu uz Smilteni vai Valmieru, pie reizes turienes lielveikalos un atpūtas iestādēs atstāšu savu naudu un Alūksnes novads iesūkās... tātad tad ar ir vīzija acīmredzamā- visu likvidēt, lai penčuki var pavadīt vecumdienas mierā, klusi, kapi arī lieli un skaisti, tīra vide, pansija ir, bet deētu tā ā Bērziņam to ieceri īstenot par jaunas celtniecību.... a naff tad stadionu būvēja? nuvarbūt lai pensionāru līgā var uzspēlēt futeni...

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 10:48

Maija

..nu domes juristi tāpat ir Melderim savā ziņā pakļauti ,tās zāles tiks aizklapētas ciet tikai tad kad Melderim no tā nebūs nekādas peļņas,tā ka es domāju mums ar to ir jārēķinās tāpat,gribam to vai nē...

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 10:45

55567

Katram ir brīva izvēle, iet uz spēļu zāli,Ideju, vai da jebkur. Ar aizslēgšanu nekas netiks līdzēts. Jūs gribat teikt ka nenotiek nelegālā atkohola un cigarešu tirdzniecība. Nu aizslēgs tās spēļu zāles, kas būs pietiekami slims, meklēs kā uzspēlēt nelegāli. Nu nestrādā mums valstī tie aizliegumi un izgāzt savu nevarēšanu uz kādām nebūt atkarībām ir vienkārši stulbi.

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 10:41

HEHE

visai dīvainas domas no fantastikas sfēras. vienkārši populistiski aicinājumi. pirms kaut ko tādu teikt vajadzētu pakonsultēties pie domes juristiem par iespēju kaut ko tādu darīt!

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 09:33

Vietējās ziņas