Alūksnē notiks iedzīvotāju diskusija „Es, Latvija un ES”

19.septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst.17:00 diskusijā „Es, Latvija un ES” dažādu vecuma un profesiju iedzīvotāji izvērtēs līdzšinējo Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Viņi arī izstrādās priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai dzīvotu tādā Eiropā, kādā viņi vēlas.

Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā viņi vērtē pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, aicinot veidot priekšlikumus par to, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.

Dalībnieki ir izvēlēti no Alūksnes novada pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti iedzīvotāji ar visdažādākajiem viedokļiem.

Pasākums notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem izstrādāt priekšlikumus un apspriest tos. Pasākumā iesaistīsies arī Alūksnes NVO atbalsta centra direktore Dzintra Zvejniece, Vidzemes reģionālā ES struktūrfondu informācijas centra vadītājs Jānis Ceļmillers un sabiedriskās politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētniece Dace Akule.

Diskusijas noslēgumā no plkst. 16:00 līdz plkst. 17:00 piedalīsies arī Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers un pašvaldības deputāti, kā arī Saeimas deputāts Ainārs Latkovskis, kuri ir atsaukušies aicinājumam novērtēt iedzīvotāju ierosinājumus. Šajā daļā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Diskusija notiek Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Lielā Ezera ielā 24. To palīdz veidot Alūksnes NVO atbalsta centrs.

Vietējās ziņas