Alūksne paliek bez taksofoniem

“Alūksnes Ziņu” birojā vērsās kāda alūksniete, vēloties noskaidrot, vai Alūksnē vairs nebūs  taksofona. Viņas bažām ir savs pamats: vienīgais taksofons pilsētā, kas vēl nebija demontēts, atradās Lielā Ezera ielā, taču nu arī tā vairs nav.

Lai gan taksofona izmantošanas ziedu laiki jau sen ir aiz muguras, alūksniete atklāj, ka viņa to izmantojusi vismaz reizi nedēļā, lai piezvanītu bērniem, jo pašai telefona nav. Par to, ka viņa nav bijusi vienīgā, kam šāds pakalpojums izrādījies nepieciešams, liecinājušas izlietotās telekartes, kas atstātas taksofona kabīnē. Lai tiktu pie telefona izmantošanas, dažkārt pat nācies stāvēt rindā, tāpēc pēdējā pilsētas taksofona demontēšana alūksnietei nav izprotama.

“Lattelecom” Komunikācijas daļas projektu vadītājas Līga Bite apstiprina, ka Alūksnē visi taksofoni ir demontēti, turklāt tos atjaunot vairs nav paredzēts. Šāds lēmums pieņemts taksofonu zemās rentabilitātes dēļ. “Mobilo telefonu popularitātes un pieejamības dēļ taksofonu lietošanas apjoms ik gadu būtiski samazinās,” skaidro L.Bite. Ja taksofonu uzturēšanas tiešās izmaksas atkarībā no tā tipa, uzstādīšanas vietas un veida mērāmas 350 līdz 650 latu robežās, tad pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas uzstādītā taksofona ieņēmumi 2008.gadā bijuši tikai 0,04 lati, pie Alūksnes vidusskolas – 0,28, pie bijušās degvielas uzpildes stacijas “Statoil” – 4,72, bet pie degvielas uzpildes stacijas “Lukoil” – 1,44 lati.

Konkrēti Lielā Ezera ielas taksofona uzturēšanas izmaksas pārsniegušas ieņēmumus par vairāk nekā trešdaļu. “Taksofonu laiks, tāpat kā telegrāfa un peidžeru pakalpojumu laiks, pamatā ir pagājis. Atjaunot tos tikai atjaunošanas pēc, bez komerciāla pamata nav iespējams, ja vien kāds šīs izmaksas nesedz,” saka L.Bite, piebilstot, ka 2008.gadā taksofonu uzturēšana uzņēmumam radījusi ap
960 000 latu lielus zaudējumus.

Vietējās ziņas