Alūksnē pētīs iedzīvotāju gremošanas sistēmu 3

Sadarbojoties ar Latvijas Universitāti, Alūksnes novada pašvaldības Sociālais dienests īstenos projektu par gremošanas sistēmas audzēju agrīnu atklāšanu. Tajā tiks aicināti iesaistīties Alūksnes novada iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 64 gadiem.

Iecerēts, ka pētījums Alūksnes novadā notiks no vasaras līdz decembrim. Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa atzīst - iedzīvotāju pieņemšana notiks telpās, kas atradīsies Alūksnes pilsētas centrā, lai visi var ērti turp nokļūt. Pašvaldības līdzfinansējums projektā būs 7751 eiro.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētais profesors Mārcis Leja norāda - tas plānots kā starptautisks pētījums, kura sagatavošanā iesaistīta arī Starptautiskā vēža pētniecības aģentūra Francijā, Krievijas un Baltkrievijas zinātniskie centri, Skandināvijas zinātnieki un Latvijas Biomedicīnas centrs.
 
Vairāku gadu garumā tiks analizēts veselības stāvoklis 30 000 iedzīvotāju no vairākām valstīm, sekojot pētījuma dalībnieku veselībai līdz pat 15 gadiem.

Pērn Latvijā uzsākta pētījuma pilotfāze, kuras laikā paredzēta relatīvi veselu 2000 iedzīvotāju - 1000 Vidzemē un 1000 Latgalē. Ja tiks atklātas novirzes no normas, būs nodrošināta ārstēšana vai endoskopija kuņģa, zarnu izmeklēšanai. “Vizītes ilgums viena respondenta anketēšanai un sākotnējai izmeklēšanai plānots vidēji divas stundas. Daļu no izmeklējumiem veiks tūlītēji, daļu – vēlāk. Vēža izraisītā mirstība Latvijā, tāpat kā Krievijā un Baltkrievijā, diemžēl ir salīdzinoši augsta, pretstatot pārējām Eiropas Savienības valstīm,” norāda M.Leja.

Komentāri 3

ARī

Tik tiešām ir interese un kad un kur var vai varēs pieteikties?

pirms 7 gadiem, 2014.03.12 13:59

Vietējās ziņas