Alūksnē - pirmā sociālā māja 31

Alūksnes pilsētā beidzot tapusi pirmā sociālā māja, par ko runāts jau gadiem. Tā ir divstāvu ēka Merķeļa ielā 3, kur savulaik atradās apvienības „Apsardze” telpas.

Par Alūksnes novada pašvaldības līdzekļiem telpās ir veikts kosmētiskais remonts, saremontētas ieejas kāpnes, iegādāts jauns boilers, sūknis. Ēkā ir sešas dažāda lieluma istabas – katrā stāvā pa trim, bet virtuve, labierīcības un vannasistaba būs kopīga.
Iekārtotajā sociālajā mājā pārcels dzīvot cilvēkus, kuri pašlaik izmitināti O.Vācieša ielā 9, kādreizējās vakarskolas telpās. Tur pērn pirms ziemas pagaidu variantā izmitināja cilvēkus, kuriem nav savas dzīvesvietas ar nosacījumu, ka nedrīkstēs lietot alkoholu. Atsaucīgi ziedotāji sarūpēja kurināmo, bet par ikdienas uzturēšanas izdevumu segšanu, piemēram, elektrības rēķinu nomaksu, gādāja pašvaldība. Laikam ejot, mītne O.Vācieša ielā tās iemītniekiem tik ļoti iepatikās, ka pamazām sāka aizmirsties stingrie nosacījumi, nāca ciemos draugi un notika uzdzīve, dabiskās vajadzības nereti tika kārtotas dažus soļus no ieejas durvīm ar skatu pret bērnu rotaļlaukumu, bet pašvaldības apmaksātā elektrība tika tērēta uz nebēdu, sildoties ar elektriskajiem sildītājiem, nevis kurinot krāsnis. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atzīst – pēdējā laikā tur atļāvās dzīvot visi, kas uzskatīja, ka viņiem nav savas dzīvesvietas. Tagad šo sistēmu izbeigs, pārcels mītni no pilsētas centra uz attālāku vietu, noteiks stingrus līdzdarbības pasākumus. Savukārt par telpu O.Vācieša ielā 9 turpmāko izmantošanu domē vēl lems. Pašlaik nelielu daļu no tām izmanto invalīdu biedrība un biedrība „Gaismas stars” humānās palīdzības sūtījumu glabāšanai.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 11.oktobra numurā.

Komentāri 31

zuze

Kārtējais deputātu izdomātais murgs. Katrs sadala tā, lai tikai sev kādu labumu iegūtu (šis noteikti ir viens no tiem gadījumiem). Ļautiņi, atveriet acis!!! Sociālās mājas ir domātas maznodrošinātajām ģimenēm, bērniem, pensionāriem... cilvēkiem, kas cenšās "savilkt galus kopā". Viņiem vismaz ir mērķis - normāla dzīve! Nesaprotu, kāpēc nepalīdz viņiem, bet pastiepj roku pretī bomžiem-dzērājiem, kuri paši izvēlējušies sev šo tik "patīkami" degradējošo ceļu, un jau nez cik reizes uzspļāvuši Domes rokai ar savu attieksmi. Kronis visam ir Vācieša ielas mītne. Izsaku līdzjūtību arī vietējiem iedzīvotājiem. Labāk savlaicīgi ierīkot slēdzenes visam. Labi arī redzēju, kas notika Vācieša ielā... kauns pat bērnus vest uz spēļu laukumu, kad jau nāk klāt kārtējais "kungs" žvingulī un bērna klātbūtnē prasa, vai nav ko "uzpīpēt", nemaz nerunājot par dzeršanu un klaji rupju bļaustīšanos... vienkārši lielisks piemērs mūsu mazajai Alūksnes nākotnei.
Viņiem komfortu nevajag, bet kārtējo devu. Būsim Laimīgi, Patiecīgi un Lepni par mūsu dīvaino pašvaldību. Lai dzīvo bomži komfortā un daudzbērnu ģimenes ar pēdējām drupačām vēderā. Kronis!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.18 18:49

Lai veicas Alūksnes bomžiem! Dikti forši jau viņi ir!

pirms 10 gadiem, 2010.10.17 15:34

bomzis

Sociālā māja ir domāta ģimenēm,bet ne bomžiem.
Bomžiem jābūt tikai nakstmītnēm.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 12:56

Interesanti kā pašvaldība domā uzturēt kārtību šajā mājā,ja paši atzīst, ka Vācieša ielā bija bardaks.Varbūt norīkos policistu pie durvīm. Tiešām, kāpēc nevar tur izmitināt maznodrošinātas ģimenes vai pensionārus, bet tiem bomžiem ierīkot nakts patversmi tālu no pilsētas.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 10:33

skrunda

Ja slimnīcas garāžās,tad pie katrām slimnīcas durvīm pa policistam,citādi slimnīca būs pieķēzīta un izdemolēta,jo tiem cilvēkiem nav ne kauna ne goda .
Latvijā ir tāda vieta Skrunda ,vesela pilsētiņa stāv brīva,tad tur arī visus Latvijas bomžus prom,sētu apkārt ,lai mācās dzīvot(vienai lielai daļai ir pabalsti,kurus nodzer pāris dienās).
Zemes arī tur pietiek,lāpstu rokā ,lai mācās strādāt no jauna,ja nē ,tad paši zina kur ceļš...

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 08:16

man

Gŗūti ticēt, ka nenopelna kāds uz to,visa pilsēta zina ,ka dažu deputātu darbs domē ir viņu personīgais bizness,ne novada sakārtošana, viens jau gadus piecpadsmit "kāš " pašvaldību, otrs mācās to un abiem uzvārdi pat līdzīgi skan !
Bet tiem nabaga alkaholiķiem arī ir jādzivo - viņiem vajag ne tikai mājokli, bet arī ārstēšanu !

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 21:40

Vēl pēc slimnīcas garāžām par māju Rūpniecības ielā arī tika dzirdēts...

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 10:21

kads

Bija runa par nakts patversmi, virs slimnicas garazam, tad bomziis avize AZ teica, ka tas esot talu, naudas autobusam ari neesot.(kur paliekGM). Bet par maju Merkela iela vel jau bomzi nav teikusi savu vardu, vai ies. Vini tur nemaz negrib, jo talu nost no centra un nav ertibu. Seit viniem visas ertibas,centrs blakus, krievu cigas un letais snabits turpat 300 metri talak,Skuna iela. gribas ko krutaku kokcai, gurkits un berzudens Maxima. Turpat aiz autostas dod partikas pakas, zupas virtuve blakus. bet kas vinus sagaida Merkela iela? divstaviga maja(pa trepem gruti bus staigat uz sauso tualeti) Tocku ari nav taja puse. uz centru liels gabals jaiet. Ta ka jagaida bomzisu galavards, jo vai tik vienkarsi var izlikt?
P.S Un ta vakarskolas eka kadam sen ir acis iekritusi

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 09:55

,,,ja tā rūp bomžu lietas,tad,lūdzu pansionātos vietu gana....

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 08:16

ha...

Ganjau remontam paredzeetaa summa bija pieklaajiiga, bet uzpuceet jau var arii par sviestmaizi, kurss parbaudiis vai visi paredzeetie liidzeklli ieguldiiti kur paredzeets ?

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 02:07

uhhh....

tas taču labs bizness kādam - pēc laika atkal remontēs, tīrīs, a varbūt paveiksies un bomžuki "nopīpēs" to māju, tad varēs būvēt jaunu !!! arī Vācieša ielas baraka jāatremontē !!! Kāds noteikti uz tā labi nopelna. Dzīve tiešām mums kā pasakā ! Kurš ir tas "vilks jēra ādā"?

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 22:32

pieredze

Izsaku līdzjūtību Merķeļa ielas kaimiņiem - 40 gadus dzīvojam Vācieša ielā, nekad nekas nebija zudis, šovasar dārzā 2x zuda žāvēties izliktā veļa, no lieveņa suņa siksniņa,pagājušajā ziemā bija arī aizdomas par malku... Skumji, turpināsim uzturēt liekēžus! Toties būs aizraujoši, kad dāmītes ķers iedeguma pigmentus, ielas malā, kailas gozējoties saulē!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 21:09

susis

patiesi pilnīgas ačgārnības! izremontētos dzīvokļus vajadzēja piešķirt maznodrošinātām ģimenēm ar maziem bērniem un vientuļiem pensionāriem, kuri tomēr ir mazāk neaizsargāti pret ekonomisko lejupslīdi! Un tad būtu vēl saprotams kāpēc par nodokļu maksātāju naudu tas tiek darīts. bet tas kontingents kas mājo pa vācieša ielu lai turpat arī sēž un turpina dzert vai arī kā kāds iepriekš norādīja jāsūta uz Mārkalni. bet vislabāk piemēram visiem tur izsniegt būvmateriālus, lai remontē paši, rezultāts būtu paredzams - notirgotu mantas un naudunodzertu! vispār skumji par tādu sociālo politiku!

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 20:47

bomzis

Merķeļa ielas māju mātēm ar bērniem !
Vācieša ielas bomžus,patreiz atstāt turpatās-vai ari skat.tālāk....
Melderim forša Kiplocenes māja,lai izmitina vienā mājas spārnā Vācieša ielas patreizējos iemītniekus.

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 20:26

Meldera priekšā jāpaklanās - viņš vada sociālo komisiju, un viņam arī vajag savu vēlētāju kontingentu ! Ja šī māja būtu lielāka šamaijs jau būtu saiemā !

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 19:57

DARZNICE

Puku par maz iestadits - nebus, kur iztaisities skaisti.

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 19:40

No'z'elojami

K'ap'ec tad tos stingros l'idzdarb'ibas pas'akumus nevar'eja noteikt jau V'acie'sa iel'a? J'ap'arce'l citur,tad tikai var'es. Izremont'eja, lai atkal aiz***u... Kas man un maniem b'erniem maks'a elektr'ibu, kas man maks;a par oper'aciju. 'Sitaj'a valst'i jau tikai mauk'am, zag'liem, p'l'eguriem un paraz'itiem ir zelta dz'ive, k'art'igs cilv'eks var skriet uz mutes krizdams, no vi'na dz'is rok'a vienu sant'imu un s'udz'es ties'a... T'ap'ec, ka pie teik'sanas ar'i soci'alaj'a sf'er'a ir cilv'eki, kuriem par 'gimenes ien'akumu griestiem, par ekonom'e'sanu un iztik'sanu ar god'igi peln'itu mazumi'nu ir visai t'ala nojausma. T'elo mecen'atus cilv'eces atkritumiem, kam'es tautas liel'ak'a da'la var izn'ikt kaut 'sodien.

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 19:38

s

Jā, nu nav ko teikt. Cilvēkiem, kas savu dzīvi jau sen ir noslīcinājuši pudelē un turpina to uzstājīgi darīt vēl šobrīd, tiem ne tikai laipni piedāvā kur uzturēties, nē, vēl speciāli izremontē māju, tādu, kādu daudzas maznodrošinātas ĢIMENES ar (maziem) bērniem tikai varētu vēlēties. Nodrošiniet! Nodrošiniet GMI (=ļergu, sīņošana), siltas telpas, viņiem apkopējus un ņaņkas, viņiem silto ūdeni u.t.t - bet vai viņi ir to pelnījuši? Attieksmi jau ir parādijuši ar savu nepieņemamo uzvedību Vācieša ielā, redz dzīvo zaļi uz nebēdu un nepakautrējoties palūdz vēl...

Patiešām varēja tās pabiras vākt prom no pilsētas pavisam, ja reiz uzvesties nemāk, turklāt atkārtoti. Pagastos māju ar malkas apkuri netrūkst... Tagad tiešām jūtu līdzi apkārtējām mājām, tagad dabiskās vajadzības kārtos ne tikai parkā, bet kaimiņu dārzos uz ogu krūmiem...

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 19:16

lia

Vispār jau varēja viņus atstāt vecajā mītnē, bet šeit ielaist cilvēkus, kuri nespēj samaksāt par dzīvokli (pensionārus, jaunās māmiņas)

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 18:41

vietējais

Līdzjūtība kaimiņiem... Ja nopietni, citur (vismaz Rīgā) labiekārtotās sociālajās mājas izmitina normālas ģimenes, kas kaut kādu iemeslu dēļ nespēj maksāt pilnu cenu par dzīvošanu standarta dzīvoklī, gan jau gadās pa to starpu arī alkohola cienītāji, bet ne degradējušies līdz bomža līmenim. Pēdējiem ir paredzētas vienkāršas naktspatversmes.

pirms 10 gadiem, 2010.10.12 17:17

Vietējās ziņas