Alūksnē pulcēsies orientieristi no 17 valstīm 7

No 1. līdz 4. jūlijam Alūksnē un Alūksnes novadā notiks starptautiskās XXIV orientēšanās trīsdienas „Kāpa 2010", kurās dalību pieteikuši vairāk kā 1500 sportisti no 17 valstīm. Kopā ar atzītiem meistariem uz starta stāsies dalībnieki, sākot no astoņu gadu vecuma un jaunāki un līdz pat 75 gadiem un vecāki.

Sacensību galvenais centrs atradīsies Pilssalā. Dalībnieki tajā sāks ierasties un reģistrēties 1. jūlija pēcpusdienā un varēs doties treniņdistancē. Tā kā Pilssalā atradīsies ne vien sacensību galvenais centrs, bet arī dalībnieku telšu pilsētiņas, drošības apsvērumu dēļ Pilssalai šajās dienās būs ierobežota piekļuve. 2. jūlijā no pulksten 9.30 sāksies dalībnieku reģistrācija pirmās dienas sacensību centrā Rezakas apkārtnē, bet pulksten 14.00 sportisti uzsāks sacensības garajā distancē. Sacensību atklāšanas un pirmās dienas uzvarētāju apbalvošanas pasākums, uz kuru aicinām arī Alūksnes pilsētas iedzīvotājus, notiks 2. jūlijā pulksten 21.00 Pilssalas estrādē. Jāpiebilst, ka sacensību atklāšanas pasākumā piedalīsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (diriģents Sandors Līviņš).

3. jūlijā pulksten 11.00 sacensības risināsies vidējā distancē „Silaktīs" (bijušās raķešu bāzes teritorijā). Šīs būs arī Starptautiskās orientēšanās federācijas elites ranga sacensības. Pulksten 18.00 Alūksnē sāksies orientēšanās sprints, kas būs Latvijas sprinta kausa etaps. Starts un finišs paredzēts pie administratīvās ēkas, tādēļ aicinām alūksniešus sekot līdzi sportistu sniegumam. Transportlīdzekļu vadītāju uzmanībai - sprinta sacensību laikā būs slēgtas administratīvajai ēkai tuvējās ielas. Pulksten 21.00 Pilssalas estrādē sportistiem notiks otrās dienas uzvarētāju apbalvošanas pasākums un atpūtas vakars, kas pārējiem apmeklētājiem gan būs slēgts.

Sacensības noslēgsies 4. jūlijā, kad pulksten 9.30 tiks dots starts garajā distancē Alūksnes apkārtnē - „Mežinieku" slēpošanas un biatlona trases apvidū. Pēdējos kontrolpunktus sportisti apmeklēs arī Alūksnes muižas parka teritorijā un finišēs pļavā pretim Jaunajai pilij. Sakarā ar sacensībām būs slēgta Pils iela posmā no Ojāra Vācieša līdz Rijukalna ielai. Aicinām alūksniešus sekot līdzi sportistu startiem, jo būs atļauts ieiet parka teritorijā. Pulksten 15.00 Pilssalā notiks sacensību noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana. Arī sacensību noslēguma pasākums, tāpat kā atklāšana, būs atvērts pilsētas iedzīvotājiem.

- Tā kā sacensību dienās Alūksnes iedzīvotāju skaitam piepulcēsies vēl apmēram pusotrs tūkstotis cilvēku, aicinām alūksniešus būt ne tikai viesmīlīgiem, bet arī uzmanīgiem, jo pilsētā būs lielāks transportlīdzekļu skaits, kā arī pastiprināta to pārvietošanās uz sacensību norises vietām un Pilssalu. Sacensību vērotāju zināšanai var piebilst, ka sacensību elites grupas vīriešiem (startēs 40 sportisti) starta numuri sāksies no 1, bet šīs pašas grupas sievietēm (startēs nedaudz vairāk nekā 20) no 51, - norāda Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Sacensībās piedalīsies arī apmēram 40 orientēšanas sporta cienītāji no Alūksnes un Apes novadiem, kuri pārstāv orientēšanās klubu „Alūksne" un nebūs tieši saistīti ar sacensību rīkošanas pienākumu izpildi. Elites grupas sacensībās starp pārējiem redzēsim arī Edgaru Bertuku, Jāni Kūmu un Ati Dandenu.

Komentāri 7

to -#8

Aizej un paprovē tu tizleni..pats noteikti, ka sēdi pie kompja, hesīšus tik stūķē mutē un gudri d*rs. Taukus nodzen.

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 22:58

salai piekļuve būs tikai ierobežota. arī uz atklāšanas un noslēguma pasākumiem var nākt ikviens, kas grib tos redzēt.

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 22:16

zents

gribu redzēt kā jūs tizleņi noskrietu kaut vienu distanci nemaz nerunājot par trīs dienām,gudri d***t nav malku cirst,aizej un izdari

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 10:26

Jānis

Sporta veids, kas būtu jāattīsta novadā.

pirms 10 gadiem, 2010.06.25 17:01

Vietējās ziņas