Alūksnē pulcēsies Vidzemes bibliotekāri

Trešdien, 14.jūlijā, Alūksnē notiks Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas saiets – konference “Sirsnībā un interešu kopībā jau 13.reizi”, kas sola pulcēt apmēram 100 bibliotēku nozarē strādājošos no visas Vidzemes.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa atklāj, ka šī būs jau otrā reize, kad alūksnieši uzņem saieta dalībniekus. Par tā norises vietu izvēlēts lauku tūrisma un atpūtas centrs “Jaunsētas”, kur paredzēta gan iepazīstināšana ar bibliotekāru darbā noderīgām lietām, gan kultūras programma ar Alūksnes novada kultūras darbinieku uzstāšanos.

I.Ozoliņa informē, ka saieta – konferences sākums paredzēts pulksten 10.30, kad sabraukušos viesus sveiks Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja Gunta Romanovska, pārstāvji no Alūksnes novada domes un pasākuma organizatoru puses. Konferencē uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā autordarbu izvietošana un izmantošana internetā, biblioterapijai un iedzīvotāju informēšanas iespējām par Eiropas Savienību. Pasākuma noslēgumā bibliotekāri būs aicināti dalīties savā pieredzē un sasniegumos, kā arī iesaistīties diskusijās, kas ļautu pilnveidot ikdienas darba kvalitāti.

Konferences starplaikos ieplānotas ekskursijas dabas muzejā “Vides labirints”, bet vakara izskaņā kultūras programma, kurā uzstāsies Pededzes folkloras kopa “Labā oma” un Eglīšu ģimene. Lai gan pasākuma dalībnieku sastāvs vēl tiek precizēts, I.Ozoliņa norāda, ka to vidū būs pārstāvji no visu Vidzemes bijušo rajonu teritorijām – Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Ogres, Valkas, Valmieras un, protams, Alūksnes.

Vietējās ziņas