Alūksnē veidos piemiņas vietu Brīvības cīņās kritušajiem somu karavīriem 2

Aizvadītajā nedēļā Alūksnes novada pašvaldību īsā vizītē apmeklēja un ar domes priekšsēdētāju Arturu Dukuli tikās Somijas Neatkarības cīņu tradīciju apvienības vadītājs Kalervo Sipi un tās pārstāvis Tuomo Juntunen, lai pārrunātu iespēju, sagaidot Brīvības cīņu simtgadi, godināt par Latvijas neatkarību kritušo somu brīvprātīgo karavīru piemiņu Alūksnē. Par to informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

"Abas puses vienojās, ka sagaidot Brīvības cīņu simtgadi 2019. gadā, Alūksnē atklās kritušajiem somu karavīriem veltītu piemiņas akmeni un organizēs atceres pasākumu. Piemiņas akmens atrašanās vietu somu viesi kopā ar pašvaldības vadību izraudzījās pie Alūksnes dzelzceļa stacijas, kuras apkārtnē 1919. gada 21. februārī arī notikusi Marienburgas kauja," stāsta E.Aploka.

Tikšanās dalībnieki vienojās par iespējamo turpmāko sadarbību un abu pušu atbildības jomām, veidojot somu karavīru piemiņai veltīto piemiņas vietu. Plānots, ka abas puses dokumentāli vienosies par šā projekta īstenošanu.

Zināms, ka Alūksnes novada Jaunalūksnes pagasta Bejā atrodas somu karavīru brāļu kapi, kuros ik gadu notiek piemiņas pasākumi, pieminot kaujā Bejas pusē kritušos somu karavīrus. Tos regulāri apmeklē Somijas Neatkarības cīņu tradīciju apvienības pārstāvji, kritušos karavīrus te godinājuši Somijas vēstnieki Latvijā, kā arī šo vietu labprāt apmeklē tūristi no Somijas.

Komentāri 2

ss

ebrejiem ar vajadzeeja!
krieviem un vacieshiem atbriivotaajiem?
Ninai no kaiminjseetas?
Annai kura pretojaas lielvaras rezjiimam?

pirms 6 gadiem, 2014.10.17 12:02

Vietējās ziņas