Alūksnē viesojas aizsardzības ministrs 1

Trešdien Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) Kājnieku skolā viesojās aizsardzības ministrs Imants Lieģis, kurš piedalījās svinīgajā jaunsargu nometnes noslēguma pasākumā.

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra organizētā jaunsargu nometne sākās sestdien, 27.martā, pulcējot vairāk nekā 300 jaunsargus no visiem Latvijas novadiem.
Gandarī izrādītā intereseNometnes mērķis bija pārbaudīt jaunsargu apgūtās prasmes un teorētiskās zināšanas šaušanā, topogrāfijā, lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības sniegšanā, ierindas mācībā un citās disciplīnās. Pēc pārbaužu sekmīgas nokārtošanas nometnes dalībnieki saņēma Jaunsargu apmācību programmas apguves apliecību. Šī apliecība dos priekšrocību atlasē dienestam Nacionālajos Bruņotajos Spēkos un studijām militārajās specialitātēs. Pirms apliecību pasniegšanas aizsardzības ministrs pauda gandarījumu, ka tik daudz jauniešu izrādījuši interesi par jaunsardzi. “Es ceru, ka šī dalība ir veicinājusi jūsu dzimtenes mīlestību, un es arī ceru, ka daļa no jums ne tikai šodien varēs nosaukt devīzi “Augsim Latvijai!”, bet kādreiz jūs arī nosauksiet devīzi “Gods kalpot Latvijai!” kā NBS sastāva daļa,” sacīja I.Lieģis.
Atzīmē sabiedrisko ieguldījumuViesojoties Alūksnē, ministrs izmantoja izdevību iepazīties ar Kājnieku skolu, apmeklēt tās militāro poligonu Strautiņos, kā arī apskatīt Alūksnes pilsētas sākumskolu, kuras remontu finansējusi ASV.Sākumskolā viņš tikās arī ar Alūksnes novada domes vadību, lai gan, kā atzīst, šoreiz svarīgāk bijis iepazīties ar Kājnieku skolu, kurā viņš viesojas pirmo reizi, nekā pārrunas par tālākas sadarbības veidošanu. “Mūsu sabiedrotie amerikāņi ir ieguldījuši šeit līdzekļus un darbu šajā skolā, līdz ar to man ir interese apmeklēt un redzēt, kādi bijuši šie darbi un kā, teiksim, skola ir kaut ko ieguvusi,” norādīja I.Lieģis. Nozīmīga viņam šķiet Kājnieku skolas veidotā saikne ar vietējiem iedzīvotājiem un iestādēm, kas, viņaprāt, apliecina, ka sniedz arī civilo ieguldījumu un pilda zināmus uzdevumus sabiedriskajā dzīvē.

Vairāk foto

Komentāri 1

da nu

Kāpēc zem "vairāk foto" pievienoti biuži no veikala "Saule" atklāšanas? :) Vai tas bija ministra galvenais viesošanās objekts?

pirms 11 gadiem, 2010.04.02 21:21

Vietējās ziņas