Alūksnē viesojās Romāns Naudiņš 12

Piektdien, 14. februārī Alūksnes novada pašvaldību apmeklēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Romāns Naudiņš, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pašvaldībā R. Naudiņš tikās ar domes priekšsēdētāju Arturu Dukuli, priekšsēdētāja vietnieku Aivaru Fominu, domes deputāti Janu Zilkalni. Tikšanās laikā pašvaldības pārstāvji VARAM parlamentāro sekretāru informēja par būtiskākajiem pašvaldības plāniem un vajadzībām novada attīstībai. “Domes priekšsēdētājs A. Dukulis uzsvēra novadam aktuālo jautājumu par īpašu atbalstu šai teritorijai, līdzīgi kā Latgales pašvaldībām, tādēļ tikšanās dalībnieki pārrunāja Alūksnes novada iekļaušanu atbalsta programmā.Pašvaldības pārstāvji informēja VARAM parlamentāro sekretāru, ka būtiska nepieciešamība Alūksnes novadam ir sporta būves un infrastruktūra Alūksnē – gan mūsdienīga sporta halle, gan ziemas sporta centra „Mežinieki” modernizācija. Pašvaldība savu finanšu resursu iespējās un piedaloties projektos „Mežinieku” piedāvājumu uzlabo, tomēr ir nepieciešami lielāki ieguldījumi,” informē E.Aploka. Tāpat arī priekšsēdētājs uzsvēra nepieciešamību valstiskā līmenī risināt jautājumu par valsts autoceļa no Zaicevas līdz Bruņiševas robežpunktam asfaltēšanu, ņemot vērā, ka ceļš no Alūksnes līdz Zaicevai būs asfaltēts. Atlikušo astoņu kilometru asfaltēšana un robežšķērsošanas jautājumu sakārtošana veicinātu tūrisma plūsmu, kas uzlabotu novada ekonomisko situāciju.

Tikšanās dalībnieki diskutēja par uzņēmējdarbības situāciju pierobežā un R. Naudiņš rosināja Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldības izstrādāt priekšlikumus atšķirīgai nodokļu politikai pierobežas reģionu uzņēmējiem, kas veicinātu uzņēmējdarbību un uzlabotu vietējo uzņēmēju konkurētspēju.Tāpat A. Dukulis ierosināja valstiskā līmenī aktualizēt jautājumu par finansējumu, kas paredzēts degradēto teritoriju sakārtošanai, lai to varētu izmantot ne tikai pašvaldību, bet arī privātīpašumā esošu degradēto teritoriju sakopšanai.

Pēc tikšanās ar Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem VARAM parlamentārais sekretārs apmeklēja Alūksnes novada vidusskolu, ziemas sporta centru „Mežinieki” un Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolu. R.Naudiņš viesojās arī Apes novadā un tikās ar priekšsēdētāju Astrīdu Harju.

Komentāri 12

haha

gāzu kameru alūksniešiem organizē, malējs stāv aizmugurē, pagaidām neredzams.... šitais taču nav nekāds naudiņš, bet čornožops.

pirms 7 gadiem, 2014.02.19 12:36

Maksis

pensionāru saiets , ar vienu žubīti....... kura savu amatiņu dabujusi izskata pēc. ha ha ha ...... pipec vnk, kādas minoritātes

pirms 7 gadiem, 2014.02.19 14:21

varis

man žēl ir to nodokļu maksātāju, kuri saņem minimālās algas un algo ar piespiedu nodokļiem šos darboņus. šo sistēmu birokrāti sauc par demokrātiju, bet komunisma iekārta vēljoprojām darbojas.

pirms 7 gadiem, 2014.02.19 14:27

Ella

Ei ierēdņi, jūs variet pārstāt vienreiz rīt, jums ģīmji kā tiko dzimušiem bērniem, pretīgi skatīties.

pirms 7 gadiem, 2014.02.19 14:32

ne jau

tas taču no darba, no negulētām naktīm, no uztraukuma, par tautu un tās problēmām domājot, risinājumus meklējot!

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 11:09

to Ella

Ei ierēdņi, jūs variet pārstāt vienreiz rīt, jums ģīmji kā tiko dzimušiem bērniem pakaļas, pretīgi skatīties

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 15:20

vards

kadas vē sporta bāzes, kādi mežinieki - cilvēku praktiski nav, bet te vēl domā par celtnēm sportam.......

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 09:55

20%

Neviens par celtnēm nedomā! Domā tikai par otkatiem no tām celtnēm! Ne tikai Rīgai, bet mums arī tagad ir savi misteri 20%. Būsim lepni! :)

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 15:18

vasja

ko tu muldi! Nosauc kaut vienu!

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 16:22

***

Beidziet nu riet! Vismaz kāds atbrauc uz Alūksni. Lai veicas un izdodas kaut 1%, tad arī būs labi.

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 21:11

to ***

Bez personīgās intereses neviens te nebrauc un savu laiku netērē.

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 22:04

Vietējās ziņas