Alūksnes ezerā ielaiž zušu mazuļus 3

Trešdienas vakarā Alūksnes ezerā pašvaldības aģentūra “ALJA”, papildinot zivju resursus, atkal ielaida zušu mazuļus.

Zušu mazuļus ezerā ielaida pēc gada pārtraukuma, jo pērn tas netika darīts. Uz Alūksni zivis transportēja lielos plastmasas maisos, pildītos ar ūdeni no zivju audzētavas Igaunijā, ar ko “ALJAi” bijusi sadarbība arī iepriekš. Atvedot tos vispirms ar visiem maisiem ielika ezera ūdenī aklimatizēties un tikai tad palaida brīvībā. Šoreiz aģentūras “ALJA” direktors Māris Lietuvietis un zivju inspektors Jānis Sniķeris zušu mazuļus ezerā ielaida pie aģentūras “ALJA” ēkas Pilssalā.

“Atvedām 3700 šā gada zušu mazuļus, kuri izauguši jau aptuveni 7 centimetrus gari. Laist zušu mazuļus Alūksnes ezerā ir paredzēts katru gadu, jo šīm zivīm mūsu ezerā patīk. Turklāt ar tām “ALJA” var arī nopelnīt, gūstot līdzekļus dažādu zivju sugu mazuļu pirkšanai un ezera zivju resursu atjaunošanai. Šos zušu mazuļus pirkām par “ALJAs” līdzekļiem, ko ieguvām šopavasar pēc atklātās rūpnieciski nozvejotu zušu izsoles,” saka M.Lietuvietis.

Viņš atklāj, ka šoruden Alūksnes ezerā plānots ielaist arī zandartu mazuļus. Ja atliks finansējums – arī zušu mazuļus vēlreiz. “Zandartu mazuļu iegādei līdzekļus mums piešķirs arī Latvijas Zivju fonds, kas atbalstīja “ALJAs” iesniegto projektu. Bet nākamā gada pavasarī Alūksnes ezerā laidīsim līdakas,” stāsta M.Lietuvietis. Viņš norāda, ka Latvijas Zivju fonds ir atbalstījis vēl vienu “ALJAs” iesniegto projektu, piešķirot finansējumu operatīvās laivas motora un piekabes iegādei. Tam savu līdzfinansējuma daļu piešķirs arī Alūksnes novada pašvaldība.

Komentāri 3

vietējais

Nevar tikai saprast, kāpēc jālaiž ezerā tikai zuši, kā būs ar parastiem makšķerniekiem? Zušus jau nedrīkst neviens makšķerēt, izņemot izredzētos. Lielo nodokļu dēļ Alūksnes ezers jau tā ir kļuvis viens no dārgākajiem Latvijā. " ALJAI" vairāk vajadzētu domāt par līdaku un zandartu pavairošanu, kas būtu pieejams visiem makšķerniekiem, kuri maksā par licencēm, maksā nodevas par motoriem, laivām, tagad arī jamaksā par iebraukšanu salā uz " Alju". Skumji, ka zuši... zuši un atkal zuši ir kļuvuši par izredzēto iedzīvošanās objektu uz citu rēķina.

pirms 10 gadiem, 2010.06.04 22:34

Vietējās ziņas