Alūksnes novadā ar daudziem pasākumiem svinēs Latvijas dzimšanas dienu 10

Šogad aprit 96 gadi kopš Latvijas Republikas proklamēšanas. Svinot šos svētkus, Alūksnes novadā notiks daudzi pasākumi. Centrālais no tiem būs 17. novembrī pulksten 19.00 Alūksnē, pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē, kur proklamēšanas gadadienai veltītajā pasākumā „Es ozola zīle Tev vainagā” Alūksnes novada pašvaldība pasniegs tās augstāko apbalvojumu „Sudraba zīle”.

Pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem kuplinās Normunds Veļķeris un Alūksnes novada vidusskolas zēnu kora grupa (vadītāja Inese Krūmiņa), savukārt otrajā daļā muzicēs cēsnieks Rihards Saule mūziķu Jāņa Bērziņa (ģitāra) un Toma Poiša (kontrabass) pavadījumā. Viņu izpildījumā skanēs zināmākās Imanta Kalniņa dziesmas akustiskā versijā, atspoguļojot dažādus komponista radošās darbības gadus.

Rihardu Sauli televīzijas skatītāji atminēsies pēc viņa dalības Cēsu korī Koru karos. I. Kalniņš ir viens no R. Saules tuvākajiem komponistiem un viņa radītā mūzika ir kalpojusi kā iedvesmas avots Rihardam radīt pašam savas oriģinālkompozīcijas.

Svētku pasākuma vizuālais noformējums šoreiz taps sadarbībā ar floristi Dinu Semjonovu un SIA „Frostiart Baltic”, kas  nodarbojas ar ledus skulptūru veidošanu.

Kā jau esam informējuši, valsts svētku pasākumā pašvaldība pasniegs deviņus apbalvojumus „Sudraba zīle”. Nominācijā „Izglītība” to saņems Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja Daiga Ozoliņa. Nominācijā „Kultūra” apbalvojums „Sudraba zīle” nonāks pie Ingas un Uģa Prauliņiem, zeltinieša, mūziķa mūža garumā Gunāra Kalēja un Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” vadītājas Renātes Pilipas. Savukārt nominācijā „Sabiedrība” šoreiz divi kolektīvi apbalvojumi - biedrībai „Astes un Ūsas” un Laivu ģimenei no Zeltiņiem. Keramiķis Uģis Puzulis saņems „Sudraba zīli” nominācijā „Novada cildinātājs”, bet nominācijā „Atbalsts pašvaldībai” apbalvojums nonāks zemnieku saimniecības „Sprogas” īpašnieka Ivara Tīca rokās.

Kopumā šogad pašvaldības apbalvojumam „Sudraba zīle” sabiedrība bija pieteikusi 33 pretendentus. Pieteikumus izvērtēja komisija, kuras sastāvā bija domes deputāti, izglītības un kultūras jomu un sabiedrības pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām un Jauniešu konsultatīvās padomes. Lēmumu par komisijas izvirzīto pretendentu apbalvošanu 23. oktobrī pieņēma Alūksnes novada dome. Jau sākot no Lāčplēša dienas, Alūksnes novadā notiek dažādi patriotiski pasākumi. Tā Māriņkalna tautas namā valsts svētkiem veltīts pasākums notiks 14. novembrī pulksten 19.00.


15. novembrī pulksten 17.00 Jaunlaicenes muižas muzejs visus interesentus ielūdz uz lekciju „Brīvības cīņas Jaunlaicenes pusē”, bet pulksten 19.00 Jaunlaicenes tautas namā notiks Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības, kurā suminās pagasta jaundzimušos, godinās čaklākos un būs Viktora Zemgala koncerts. Veclaicenes tautas namā šai dienā pulksten 18.00 pasākumā „Starp Lāčplēša dienu un Valsts svētkiem 15 gadi ar dziesmu sirdī” svinēs gan valsts svētkus, gan pagasta vīru vokālā ansambļa 15. dzimšanas dienu. Pulksten 19.00 Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums sāksies Pededzes tautas namā un Jaunannas tautas namā, kur iedzīvotājus aicinās uz Latvijas dzimšanas dienas koncertu „Mana tautasdziesma”. 15. novembrī pulksten 20.00 Malienas tautas namā notiks svinīgs pasākums „Labo vārdu virpulī!” un liriski izklaidējoša koncertprogramma „Ciemos pie māsīcas Latvijā”, kurā piedalīsies Ieva Bistrova, Ilva Karro un pie klavierēm - Aija Bērziņa.

Alūksnes muzejā, svinot Latvijas dzimšanas dienu, visu mēnesi skatāma foto izstāde „Latvijas lepnums – šokolāde „Laima”. Tādēļ 15. novembrī no pulksten 10.00 ikviens aicināts uz pasākumu „Svinēsim svētkus kopā”, kur būs izstādes atklāšana, radošā darbnīca, kurā varēs saiņot saldumus un veidot apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kā arī filma „Saldumu pilsēta” par A/S „Laima” vēsturi.


16. novembrī pulksten 13.00 Latvijas valsts dzimšanas dienai veltīts sarīkojums, kurā pasniegs pagasta pārvaldes pateicības un būs koncertprogramma „Ciemos pie māsīcas Latvijā”, notiks Alsviķu kultūras namā. Pulksten 18.00 Mārkalnes tautas namā būs Latvijas Republikas proklamēšanai veltīts pasākums ar brāļu Puncuļu koncertu, bet 19.00 valsts svētku koncerts „Latvija ir visskaistākā - tik un tā” ar pagasta amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos sāksies Kolberģa tautas namā.


Liepnas tautas namā valsts gadadienai veltīts pasākums notiks 17. novembrī pulksten 17.00. 18. novembrī pulksten 12.00 Latvijas proklamēšanas dienu svinēs Zeltiņu tautas namā ar liriski izklaidējošu koncertprogrammu „Ciemos pie māsīcas Latvijā”, bet pulksten 13.00 valsts svētkiem veltīts Annas un Mārkalnes pagastu amatiermākslas kolektīvu koncerts notiks Annas kultūras namā.


20. novembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7. – 9. klašu ēkas aktu zālē no pulksten 15.30 ikviens aicināts uz dokumentālās filmas „Štābs Ipiķi”, spēlfilmas „Modris” un animācijas filmas „Akmeņi manās kabatās” skatīšanos un sarunu ar režisoriem Juri Kursieti un Ivaru Zviedri un filmas „Modris” aktieri Kristapu Pikšu.

Savukārt 21. novembrī pulksten 12.00 Bejas novadpētniecības centrā notiks tikšanās ar dzejnieci, novadnieci Vēsmu Kokli - Līviņu un Andra Voiciša fotoizstādes „Nojausmās un vīzijās” atklāšana pasākumā „Apvij Latvijai dzejas un mākslas jostu!”, bet pulksten 19.30 Liepnas tautas namā demonstrēs Jura Kursieša debijas filmu „Modris”.

Komentāri 10

viedoklis

"Alūksnes muzejā, svinot Latvijas dzimšanas dienu, visu mēnesi skatāma foto izstāde „Latvijas lepnums – šokolāde „Laima”. Tādēļ 15. novembrī no pulksten 10.00 ikviens aicināts uz pasākumu „Svinēsim svētkus kopā”, kur būs izstādes atklāšana, radošā darbnīca, kurā varēs saiņot saldumus un veidot apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kā arī filma „Saldumu pilsēta” par A/S „Laima” vēsturi."

Nu šitais īsti "cienīgs" muzeja darboņu ieguldījums valsts svētku sumināšanā! Uz Latvijas 100 gadu jubileju noteikti būs "Kārumu" sieriņi vai "Nākotnes" desa. Jopcik-mopcik cik ilgi var veģetēt šitie parazīti? Vai tiešām viņiem nepielec kādi ir muzeja uzdevumi un pienākumi?! Man kauns par šitiem nejēgām.

pirms 6 gadiem, 2014.11.13 21:40

īsteni trāpīgi :D

toč precīzi pateikts: "parazīti".... Alūksnes novada jaunie speciālisti - "kultūras mantojuma parazītnesēji un parazīsaglabātāji" :D

pirms 6 gadiem, 2014.11.13 21:59

Lats

Tak atradīsies visādi gnīdas, kā "viedoklis" un "īsteni trāpīgi", kuriem kāds samazgu spainis jāizlej. Baudiet svētkus, īstenie parazīti, ēdiet maizi, neēdiet cilvēkus.
Gaišus svētkus!

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 00:32

uzņēmējs

Gnīdām ir jāstrādā pat svētkos, lai no nomaksātajiem nodokļiem tādiem parazītiem kā tev, alga sanāktu, bet tai muzejā tiešām nav ko skatīties, tukša vieta un tukša skaņa.

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 00:44

Lats

to uzņēmējs.
Pats sev algu maksāju un vēl citus algoju, Tā, ka garām. Man tava nodokļu alga nav vajadzīga. Bet gnīdās, jā, tās , kā tādi parazīti visu diennakti krāj samazgas, lai kādā mirklī, kādam izgāztu uz galvas. Acīmredzot neviens no jums, muzejam pat tuvumā nav bijuši, tā, ka turam savas badavāceles aizvākotas.

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 10:36

vērotājs

ka ta nolika Lats uzņēmēju = 0:1 ... apsveicu!
bet ar to parādīja, ka pats jau nav ne naga tiesu labāks!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 10:43

to Lats

Bet tu pats esi gnīdas spira....Neapsaukā tos, kas nodokļus maksā valstij!

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 13:10

Lats

Tas, ka tu te plāties ar nodokļu maksāšanu, nenozīmē, ka tu maksā. .... un cik nodokļus esi nāsīs iesūcis? Labāk neplāties, nodokļu maksātāj. Gnīda zin, ka viņš ir gnīda. Nebojā svētkus .... un liec datoru mierā, izej ārā un izbaudi pilsētas skaistumu, Alūksnes novada daiļumu un ezera cildenumu.

pirms 6 gadiem, 2014.11.15 01:06

labvakar

neteiksim ,,hop", kamēr nebūsim pārlēkuši grāvi t. i respektīvi redzējuši izstādi. Pilnīgi piekrītu, ka šādos nozīmīgos datumos pieklājās veltīt uzmanību savai pilsētai, novadam , sadarboties ar sabiedrību, veidojot tematiskas izstādes, tikšanās. Līdz ar to tiktu izpildīts viens no svarīgākiem muzeja pienākumiem, krājuma izmantošana un popularizēšana. Visi, lielākā vai mazākā mērā, esam garšojuši ''Laimas" saldumus, bet
n e d r ī k s t a m aizmirst Alūksnes novadu!

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 20:14

Vietējās ziņas