Alūksnes novadā būs vēl lētāka ēdināšana 7

No aprīļa Alūksnes novadā būs vēl lētāka maksa par ēdināšanu skolās 3. līdz 12.klašu skolēniem un piecgadīgo – sešgadīgo grupu audzēkņiem. Šādu lēmumu februāra sēdē pieņēma Alūksnes novada domes deputāti.

Papildus atvieglojumi piešķirti šā mācību gada atlikušajiem mēnešiem un jaunā mācību gada pirmajam pusgadam – no septembra līdz decembrim. Uz vienu izglītojamo papildus pašvaldība piešķirs 0,30 eiro. Jau šobrīd izglītojamie saņem finansiālu atbalstu no pašvaldības 50 un 30 centu apmērā uz izglītojamo (atkarībā no tā, vai ēdināšanu skolā nodrošina pati skola vai privātuzņēmums), līdz ar to kopš aprīļa uz vienu izglītojamo tie jau būs attiecīgi 60 un 80 centi. Noteikts, ka no aprīļa ēdināšanas maksas atvieglojumu neizlietoto finansējumu nedrīkstēs izlietot citiem mērķiem – tikai pārtikas produktu iegādei.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis norāda – budžetā šim mērķim ieplānoti līdz 60 000 eiro, jo ēdināmo skolēnu skaits ir mainīgs, piemēram, slimošanas dēļ. „Tas nenozīmē, ka tagad ēdināšana būs par brīvu, jo šis ir pašvaldības līdzfinansējums, bet atlikusī summa būs jāpiemaksā vecākiem,” saka A.Dukulis. Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins norāda – nebūtu godīgi izglītības iestādēm piešķirt finansējumu pēc patērētā, tāpēc dalīta vienāda summa uz izglītojamo. „Turklāt šādi pašvaldība var finansiāli palīdzēt visām novada ģimenēm ar bērniem, nevis tikai pabalstu saņēmējiem,” saka A.Fomins.

Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča sociālās, izglītības un kultūras komitejas februāra sēdē informēja, ka šobrīd vecāki maksā ļoti dažādas summas par savu bērnu ēdināšanu, jo skolās pārtika tiek sarūpēta dažādi. Pašvaldības deputāte Maruta Kauliņa uzsvēra, ka atbalsts ir jāsniedz, jo viņas ārsta praksē bijuši gadījumi, kad vecākiem ir jāaizrāda, lai bērnu pabaro labāk. Viņa uzsvēra arī to, ka vecāki var izvēlēties skolas, kurās bērnus ēdināt būs lētāk, tostarp Gulbenes novadā, tādējādi pašvaldība zaudēs gan skolēnus, gan finansējumu.

Komentāri 7

a

Paldies tiem deputātiem, kuri balsoja par šo par saprātīgo lēmumu.

pirms 7 gadiem, 2014.03.10 10:54

audžumamma

Paldies deputātiem! Mūsu ģimenē ir 5.bērniņi un tas ir liels atbalsts bērniem!

pirms 7 gadiem, 2014.03.10 11:28

a

zinu, tāpēc saku paldies tiem deputātiem, kuri pa šo balsoja.

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 07:05

b

Jo traktorists nezin, kā ir kad bērniņus nav ar ko pabarot.
Tagad vismaz skolā viņi kārtīgi paēduši.

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 09:18

Aga

Ne tikai , arī Askolds arī brīnījās, kāpē jādod?:(

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 21:37

uz veselību

var redzēt cik labas un letas pusdienas-pliks buljons bez prikadeļiem:D

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 14:16

Vietējās ziņas