Alūksnes novada domē liks klāt vai “griezīs”? 16

Vakar tautsaimniecības komitejas sēdē Alūksnes novada domē diskutēja par vēlamajām izmaiņām novada domes administrācijā, radot vairākas papildu štata vietas.

Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova pēc nodaļu vadītāju aptaujāšanas dalījās pārdomās par to, kādi darbinieki novadā vēl būtu nepieciešami, lai darbi ritētu raitāk. Kanceleja izteikusi vēlmi par datorsistēmu administratora nepieciešamību, lai uzturētu datorsistēmas pagastos, iestādēs, ieviestu jaunās programmas. Plānošanas un attīstības nodaļa priecātos, ja tur strādātu vēl divi projektu vadītāji un starp viņiem būtu sadalītas jomas, ko katrs rūpīgi pārzinātu. Savukārt pašvaldības izpilddirektore priecātos par vietnieku saimnieciskajos jautājumos.

Nav informācijas vienkopus

“Pašvaldībā vajadzētu arī celtniecības projektu koordinatoru, jo pašlaik mums ir problēmas, veidojot skiču, tehniskos projektus. Šis cilvēks arī gādātu par celtniecības projektu ieviešanu,” sacīja J.Čugunova. Tautsaimniecības komitejas vadītājs Dzintars Adlers uzsvēra – pašlaik pašvaldība bieži pērk projektēšanas pakalpojumu no malas, bet, izveidojot šādu štata vietu, ekonomētu pašvaldības līdzekļus. To gan apšaubīja deputāts Laimonis Sīpols, norādot, ka atsevišķos pagastos veiksmīgi tiek galā arī ar celtniecības projektiem. Izpilddirektora vietnieka nepieciešamība tika pamatota ar lielo darba apjomu un to, ka Alūksnes pilsētā nav savas pārvaldes. Pašvaldībā arī vēlētos, lai būtu savs uzņēmējdarbības un ārējo sakaru speciālists, jo pašlaik valstī daudzi fondi, aģentūras piešķirot projektiem finansējumu, bet pašvaldībā trūkstot vienkopus informācijas par to. Attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite norādīja – viens no traucējošiem faktoriem uzņēmēju attīstībai esot tieši informācijas trūkums.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 20.oktobra numurā vai pērc maksas rakstu šeit .

Komentāri 16

nesaprotu

Es nesaprotu jaunās asfaltētās ielas...kā jau Alūksnē tas notiek, īsi pirms ziemas noasfaltēja dažas, bet...Dārza iela - savienojas safalts un tās vietas kur savienojas taču jau bedru bedrēs...Lielā Ezera ielā vismaz tās šuves kaut kā savienotas, uzliets asfalts, bet šajā???? Vai tad mums 2 gadiem safalts domāts? Laikam tā uz rokas dodamā daļa ir bijusi vairs ne 10% bet vairāk jā tas nav iznācis??? Nu ārprāc..iela jau pavasarī būs bedru bedrēs....
Un, super, vērienīgi darbi notiek ap Pili, bet kāpēc ka allaž pirms ziemas un lietos? Tā tas bija stadionā,asfaltēja jau novembrī, tā Miera ielai lika celiņu, utttt. Kurš to lūdzu prot izskaidrot????? Kurš tur paņem uz rokas savai kabatai tās milzu summas??????

pirms 10 gadiem, 2010.10.22 09:23

Šo jautājumu pajautā Melderim, kurš visilgāk pie varas Alūksnē.

pirms 10 gadiem, 2010.10.22 07:05

tīrīšana nāk

Lai Priživoite iemācās AutoCadu un sāk projektēt, nebūs laika dibenu grozīt un oranžās cūcības dzīt, bet smadzeņu pietrūkst un dibens paviegls priekš tāda darbiņa. Salikuši pakaļas pie pakaļas, algas tūkstošos, bet nekas uz priekšu šitajā čukņā nekust.
Valsts dotācija šogad 1,7milj. un visa tiek notriekta algās, attīstībai nepaliek ne graša, uzņēmējdarbības stimulēšanai un jaunu daravietu radīšanai ne graša, tik vin kā visu norij administrācija.
Un kā te ir ar to kultūru? Kapēc visur ir kultūras nami, bet pie mums šķūnis?

pirms 10 gadiem, 2010.10.21 22:53

eu...

Tik uz priekšu ...ņemiet cik darbiniekus gribat, bet pārdaliet jau esošās algas, izpildirektorei vajag palīgu? Lai ņem. Pārdalam viņas algu 60% pašai un 40% vietniekam, ....kancelejai vajag datorsistēmu administratora, lūdzu... sadaliet visas kancelejas dāmas algas... un tā katram, kurš netiek ar darbiem galā.

pirms 10 gadiem, 2010.10.21 08:10

bumsss

par katru sanākšanu deputātiem pienākas samaksa- vai tomēr nevarētu šis sēdēšanas padarīt konstruktīvākas, ...jo, vai jau pirms sēdes nevarēja pie ekonomista parēķināt algas un nodokļus...

pirms 10 gadiem, 2010.10.21 07:57

bumsss

par katru sanākšanu deputātiem pienākas samaksa- vai tomēr nevarētu šis sēdēšanas padarīt konstruktīvākas, ...jo, vai jau pirms sēdes nevarēja pie ekonomista parēķināt algas un nodokļus...

pirms 10 gadiem, 2010.10.21 07:56

akal

Tad nahren tās pārvaldes samazināja, ka tagad netiek paši galā?
Nīkranča kļūda....

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 18:17

hihi

vairums gadījumu pirkt pakalpojumu ir stipri lētāk nekā maksāt atsevišķam darbiniekam algu un nodokļus par viņu!

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 18:03

Par šito MAKSAS rakstu gan zemē nomesta nauda, izlasīju, izrādas, nekas jau nav tur nolemts, tā ir bijusi tikai tāda spriedelēšana, ka kaut kādi speciālisti būtu tā jkā vēlami, bet budžets nav zināms utt un it nekāds lēmums nav pieņemts un pat tā lieta nekā tālāk nav virzīta. Bijusi tikai tāda tukša papļurkstēšana bez sekām - bet te iztaisīta milzīga sensācija, lai tagad nokāstu no tautas naudU1

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 15:04

Uff!!! Ādaži jau bankrotē, mēs būsim nākošie. Kāpēc man maksā tikai par padarīto?

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 13:03

Prižavoite atkal izgāžas, bet Čugunova ar darbiem nekad nav varējusi tikt galā.

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 11:17

Varbūt uzcelt vēl vienu valdības māju, lai visiem pietiek vietas. Valstī esot krīze. Smiekli nāk...

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 11:11

zero

vajag, vajag papildu štata vietas un ar labām algām!!!Radi, draugi....u,ūuuu? Citur samazina....Laikam darbus darīs ne pa jokam!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 11:11

rūdis

uz kā rēķina veiidos jaunās "augšas"algas -vai apakšas nāksies "griezt"?

pirms 10 gadiem, 2010.10.20 11:09

Vietējās ziņas