Alūksnes novada skolotāji saņem apbalvojumus 8

Piektdien, 3. oktobrī Alūksnes novada pedagogu saime svinēja savus profesijas svētkus – Skolotāju dienu. Pasākuma laikā vairāki novada skolotāji saņēma apbalvojumus – Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības un Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu „Pagodinājums izglītībā”, kā arī īpašu AS „Swedbank” balvu.

Svētku dienā skolotājus sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča, kopā ar pedagogiem šajā dienā bija arī domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības par nozīmīgu pedagoģiskā darba ieguldījumu sistēmas attīstībā saņēma Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotājas Sanita Medne, Tatjana Sarma, Daina Černomirdina, Bejas pamatskolas skolotāja Ineta Pūpola, Ilzenes pamatskolas skolotāja Sarmīte Salmiņa, Ziemeru pamatskolas skolotājas Ināra Lazdiņa, Lidija Sniķere un Inga Ārste.

Divām Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājām – Inesei Vilciņai un Aivai Vilciņai tika pasniegtas Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības par nozīmīgu pedagoģiskā darba ieguldījumu kultūrizglītības sistēmas attīstībā, savukārt IZM atzinību par nozīmīgu pedagoģiskā darba ieguldījumu sistēmas attīstībā saņēma Jaunannas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Mārīte Mičule un Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izglītības psiholoģe Vēsma Kalēja.

Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu „Pagodinājums izglītībā” saņēma trīs novada pedagoģes, kuras līdz ar pagodinājuma rakstu saņēma arī pašvaldības naudas balvu. Ar šo pašvaldības apbalvojumu novērtēts Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotājas Metas Lerhas darbs, apbalvojot viņu par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgiem izglītojamajiem. Viņas vadībā skolēni bioloģijas 36. olimpiādes novada posmā ieguvuši godalgotās vietas, bet valsts posmā 11. klases skolēns ieguvis 3. vietu un viena 12. klases audzēkne uzaicināta piedalīties valsts olimpiādē.

Par inovācijām izglītības procesā apbalvojumu „Pagodinājums izglītībā” saņēma Alūksnes novada vidusskolas skolotāja Līga Krūmiņa. Viņa izveidojusi iespēju virtuāli iepazīties ar Alūksnes novada skaistākajām vietām un apskates objektiem, dalās pieredzē un apmāca skolotājus darbam ar mūsdienu tehnoloģijām, izstrādājusi video mācību materiālus latviešu un krievu valodā, kas ikvienam pieejami www.youtube.com un ko jau šobrīd izmanto vairākās Latvijas skolās, kā arī izveidojusi e-mācību grāmatas par programmas „Kodu Game Lab” apguvi un pārstāvējusi savas izstrādnes Globālajā forumā Barselonā.

Savukārt Strautiņu pamatskolas skolotājai Tijai Āboliņai apbalvojums „Pagodinājums izglītībā” tika pasniegts par radošumu un sasniegumiem interešu izglītībā. Viņas audzēkņi piedalījušies novada, Vidzemes Latvijas un arī starptautiska mēroga sacensībās, demonstrējot labas ceļu satiksmes drošības zināšanas un gūstot godalgotas vietas. 18 skolēni arī ieguvuši velosipēda vadītāja apliecības. Skolotājas Āboliņas audzēkņi piedalījušies arī novada skatuves runas konkursā, iegūstot godalgotas vietas.

Pasākumā sumināti tika arī pārējie apbalvojuma „Pagodinājums izglītībā” pretendenti - Malienas pamatskola par rakstnieka Aleksandra Pelēča muzeja – „Aļa istaba” izveidi, Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotājas Eva Kliesta par laikraksta „Malienas Ziņas” pielikuma „Skolā pie kastaņkokiem” veidošanu un jauno žurnālistu izglītošanu un  Ina Perevertailo par sasniegumiem     muzikālajā audzināšanā, kopā ar skolēniem aranžējot skaņdarbus un veidojot muzikālas programmas.

Skolotāju profesijas svētkiem veltītajā pasākumā nu jau tradicionāli savu balvu – portatīvo datoru pasniedza AS „Swedbank”. No bankas pārstāves Ilzes Sončikas rokām to saņēma Alūksnes Bērnu un jauniešu centra skolotājs Mārcis Kalniņš par radošumu un sasniegumiem interešu izglītībā. Viņš muzikālās lietās izglīto arī Alūksnes Mūzikas skolas un vairāku novada pamatskolu audzēkņus, taču jauniešu centrā radījis lielu jauniešu interesi par sitamo instrumentu spēli, izveidojis džambu ansambli, kas kuplina ne tikai iestādes, bet arī pilsētas un novada mēroga pasākumus.

Komentāri 8

Vārds.

Ironiski - par dzīvnieku patversmi ir 47 bildes (nepārprotiet, man nav nekas pret dzīvnieku patversmēm), bet par skolotāju darba novērtēšanu tikai divas, neko neizsakošas bildes, turklāt viena no arhīva.

pirms 7 gadiem, 2014.10.07 16:33

...........

Visa skolotājiem par maz : naudas, uzmanības... Bet,kad atceros, kā strādāja skolotāji 60-700os gados! Un bez ambīcijām, kas, protams, arī nav gluži labi. Tagad...

pirms 7 gadiem, 2014.10.08 13:21

!!!

60- 700os gados!??? nu tā strādājuši, ka pat uzrakstīto uzmanīgi pārlasīt nav iemācījuši.

pirms 7 gadiem, 2014.10.08 18:51

ieva

Tas ir super jautājums! Ja jau cilvēki nezin galveno priekšnieci -tas parāda cik viņa daudz strādā.

pirms 7 gadiem, 2014.10.08 16:19

Ievai

No kura laika tad tad priekšniekiem ir jāstrādā?

pirms 7 gadiem, 2014.10.08 16:26

***

Nu, re! Rējējiem jauna tēma - skolotāji un viņu priekšnieki. Uz svētkiem - tieši laikā, jo viņi taču tik daudz slikta sadarījuši...

pirms 7 gadiem, 2014.10.08 18:47

tam - - - -

Nu gan salīdzinājums- 60- 700 gadi, atnāc , pastrādā skolā šodien.

pirms 7 gadiem, 2014.10.09 06:24

Vietējās ziņas