Alūksnes novada vidusskolā tirgojas Mārtiņdienas tirdziņā

Alūksnes novada vidusskolā 10.novembrī notika Mārtiņdienas tirdziņš, kas gadu gaitā kļuvis par ļoti gaidītu un populāru tradīciju.

Skolas aktu zālē tirgojās skolēni gan no mazākajām klasēm, gan vidusskolēni.


Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa norāda, ka Mārtiņdienas tirdziņā skolēni piedāvā to, ko paši vai kopā ar vecākiem ir radījuši. Galvenokārt tie ir dažādi pašu cepti našķi – vafeles, cepumi, kēksi, kokteiļi un citi, kā arī veselīgas sukādes, ābolu sula, ķirbis. Šogad vairāki skolēni tirgoja starp jauniešiem šobrīd populārās gumijas aproces, kā arī apsveikuma kartītes, piespraudes un citu. Tirdziņa laikā sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu tika vākti arī ziedojumi Kristeram Zariņam Zeltiņos.


“Tirdziņā skolēniem ir iespēja gūt praktiskas iemaņas, kas sasaucas ar daudziem mācību priekšmetiem. Ir jāizdomā, ko tirgot, kā to noformēt, kādu cenu piemērot, kā noformēt cenu zīmi. Nemitīgi jārēķina. Daži, kuriem tik labi neveicās tirgošanās, jau tirdziņa laikā izsludināja akcijas, pārdodot preci par zemāku cenu. Būtībā tie ir uzņēmējdarbības pamati, karjeras izglītība,” saka I.Līviņa.


Viņa pauž gandarījumu, ka 5.un 10.klases bija izveidojuši pat kafejnīcu.


“Vissvarīgākais, ka, organizējot šo mazo tirdzniecību, bērni darbojas kopā ar vecākiem, bet iegūtie līdzekļi lielākoties tiek ziedoti labdarībai,” saka I.Līviņa.


Savukārt 22.novembrī skolā skolēni kopā ar skolotājiem izzinās Mārtiņdienas tradīcijas.

Vietējās ziņas