Alūksnes novada vidusskolas skolotāja saņem balvu "Platīna pele" 1

Ceturtdien, 11. decembrī, jau astoto gadu pēc kārtas Latvijas Interneta un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējā konferencē tika pasniegta prestižākā nozares balva „Platīna pele” četrās kategorijās. Kategorijā „Labākais E-skolotājs” par nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā šo apbalvojumu saņēma Alūksnes novada vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Līga Krūmiņa.

Kopumā konkursa žūrijas komisija no 42 pieteikumiem bija izraudzījusies finālistus četrās kategorijās. Kategorijā „Labākais E-skolotājs” bija izvirzīti četri finālisti. Klātienē „Platīna peles” ieguvēju Līgu Krūmiņu Alūksnes novada pašvaldības vārdā sveica domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Līgas Krūmiņas vadībā sākumskolas skolēni apgūst algoritmiskās domāšanas un programmēšanas pamatus, izmantojot programmu „Kodu Game Lab”. Ir izveidotas e-mācību grāmatas par šīs programmas „Kodu Game Lab” apguvi un izveidotajām spēlēm, arī visiem pieejami video mācību materiāli latviešu un krievu valodā, ko jau šobrīd izmanto vairākās Latvijas skolās.

Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, Alūksnes novada vidusskolas 3. klases skolēni skolotājas L. Krūmiņas vadībā caur Skype palīdzēja apgūt šīs programmas pamatus Maskavas 1517. skolas 5. - 6. klašu skolēniem. 2014. gadā Līga piedalījusies Globālajā Inovatīvo skolotāju forumā Barselonā ar savu darbu „Reizināšana ar Kodu Game” un ir programmas „Microsoft Expert Educator” dalībniece.

L. Krūmiņa ir iesaistījusies „Lattelecom” rīkotajā senioru datorapmācībā un 2013. gadā apmācījusi 62 seniorus, bet līdz 2014. gada oktobrim – 35 seniorus. „E-prasmju nedēļā” viņa organizē radošās darbnīcas bērniem sākumskolas posmā kopā ar vecvecākiem un vecākiem. Līga labprāt dalās ar informāciju un komunikācijas tehnoloģiju jomas zināšanām semināros un projektu nodarbībās arī dažādām citām auditorijām, piemēram, pedagogiem, uzņēmējiem kā Alūksnes, tā arī citos novados

Komentāri 1

Vietējās ziņas